Materiał Partnera

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs pływania?

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs pływania?

Lekarze pediatrzy, a także dietetycy oraz pulmonolodzy zachęcają rodziców do zapisywania swoich pociech na kursy pływania. W ostatnich latach obok zajęć dodatkowych z języków obcych i treningów piłkarskich to właśnie sporty wodne dla początkujących są najbardziej wykorzystywane. Dzieje się tak między innymi ze względu na wiele korzyści zdrowotnych kursów pływania, a także na wysoki poziom relaksu i zabawy, jaki gwarantują one dzieciom.

Kursy pływania – jak wyglądają?

Kursy pływania oferowane przez wyspecjalizowane ośrodki są dedykowane zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Najczęściej tworzone są niewielkie grupy szkoleniowe zapisanych na kurs osób, ale zdarz się również, że na basen najmłodszych pływaków zapisują szkoły. Warto wiedzieć, że liczba godzin w tygodniu zawsze ustalana jest indywidualnie, a szkolenia prowadzą przygotowani do tego specjaliści, którzy posiadają również wysokie kompetencje pedagogiczne. Polecanym ośrodkiem szkoleniowym jest Szkółka Pływania BajerSwim, która nie tylko zajmuje się kursami grupowymi, ale także indywidualnymi.

Zalety zdrowotne

Dziedzina sportu, którą jest pływactwo, od lat traktowana jest, jako jeden z najlepszych sposobów na rehabilitację, zarówno w przypadku schorzeń fizycznych, jak i immunologicznych. Kursy pływania dla dzieci, które odbywają się regularnie, pozwalają na zwiększenie sprawności motorycznej kursantów, wymodelowanie ich sylwetki, zwiększenie siły mięśni, a także wzmocnienie szkieletu kostnego. Oprócz tego pływanie pozwala na poprawę krążenia, a także polepszenia pracy układu oddechowego. Przyczynia się do to znakomitego zahartowania organizmu, który już po kilku miesiącach pracy w wodzie staje się bardziej uodporniony i wydolny. Kursy pływania pozwalają także na zwiększenie apetytu dzieci, które mają problemy z jedzeniem, a także na bardziej regenerujący sen.

Zalety środowiskowe

Zaletami środowiskowymi kursów pływania, do których zalicza się czynniki społeczne, a także psychologiczne są między innymi większa asertywność dzieci, większa skłonność do pokonywania strachu, większa pewność siebie, a także wykształcenie umiejętności pracy w grupie i dbania o dobro innych. Wiele dzieci, które uczęszczają na lekcje pływania, zarażone są również pasją do sportu, co przyniesie im wymierne korzyści na całe życie – niektóre z nich biorą w późniejszym czasie udział w zawodach pływackich. Warto wspomnieć również o bezpieczeństwie. Umiejętność pływania, która często jest niedoceniona, pozwala na swobodną zabawę w otwartych akwenach takich jak jeziora, morza czy rzeki, zapewniając nie tylko możliwość wspólnej rodzinnej zabawy, bądź tej z rówieśnikami, ale również dając komfort psychiczny rodziców wysyłających dzieci na kolonie, obozy itp.

Opracowanie:
Łochowo, Czereśniowa 13
tel. 519 852 613
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz