Materiał Partnera

Dlaczego warto zamontować osłony na okna?

Dlaczego warto zamontować osłony na okna?
Odpowiednia aranżacja okien to nie tylko dekoracja, ale także skuteczne zabezpieczenie wnętrza domu przed promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Na rynku można znaleźć wiele typów osłony okien, między innymi rolety, żaluzje oraz plisy. Poszczególne typy różnią się od siebie wyglądem i stopniem zacienienia. Jakie są ich największe zalety i czy warto zamontować również moskitierę?

Żaluzje, plisy i rolety – gdzie kupić?

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, jednak są one do siebie bardzo podobne. Wybór zwykle zależy od indywidualnych upodobań, co do wyglądu. Rolety są wykonane z tkaniny i mogą mieć rozmaite wzory oraz kolory. Żaluzje są natomiast rozwiązaniem bardziej klasycznym i uniwersalnym. Dają nieco mniejsze zacienienie od grubych rolet, ale doskonale sprawdzą się w przypadku nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, zwłaszcza w biurach. Trzecim i mniej znanym rodzajem wewnętrznej osłony przeciwsłonecznej są plisy. Może i nie prezentują się zbyt spektakularnie, ale dzięki nim można uzyskać ciekawy efekt świetlny. Plisy można ustawiać w taki sposób, aby osłaniały wybraną część okna np. samą górę lub sam dół.  

Produkcją oraz montażem wysokiej jakości rolet, żaluzji oraz plis zajmuje się między innymi firma PW Bor-Met, której siedziba znajduje się w Bydgoszczy. W ofercie można znaleźć także moskitiery. Osoby, które nie znają się na żaluzjach i roletach, powinny poprosić o poradę przedstawiciela przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto je stosować?

Bez względu na to, który rodzaj się wybierze, jedno jest pewne – warto zamontować osłonę okien! Wśród największych plusów można wymienić przede wszystkim:

  • Zapewnienie prywatności – osłona chroni przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów oraz sąsiadów o wiele lepiej niż firany i zasłony.
  • Wygląd – w dzisiejszych czasach można znaleźć tysiące kolorów i wzorów. Od jednolitych barw, aż po nadrukowane grafiki. Dzięki temu stanowią doskonały element dekoracji wnętrz.
  • Blokowanie promieni słonecznych – szczególnie ważna zaleta w przypadku sypialni i pokoi z wyposażeniem RTV. Grube rolety w kasecie zapewnią stuprocentowe zacienienie i pozwolą na spokojny sen nawet w ciągu dnia, a promienie słoneczne nie będą odbijały się od telewizora, ograniczając widoczność obrazu.

Czy warto montować moskitierę?

Oprócz osłony w postaci rolet, żaluzji lub plis, wiele osób decyduje się również na założenie moskitiery. Jest ona wybawieniem od owadów i przynosi ulgę szczególnie w okresie wiosny i lata, kiedy duża ich ilość przedostaje się do domu przez otwarte okno. Zamontowanie solidnej moskitiery umożliwia swobodne wietrzenie mieszkania bez obawy o to, że zostaniesz pogryziony przez komary lub inne kąsające insekty.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Glinki 146
tel. 606 361 944
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz