Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie postojowe?

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie postojowe?

Mroźny, zimowy dzień nie zachęca do wychodzenia z domu. Zwłaszcza, kiedy za chwilę musimy wejść do chłodnego samochodu. Ale tak być nie musi. Ogrzewanie postojowe to najlepsze rozwiązanie, kiedy nie lubimy siedzieć w chłodzie. Co więcej, taki system może również schłodzić wnętrze auta, kiedy z nieba leje się żar. Szybko docenimy komfort, jaki zapewni nam nieduży agregat grzewczy.

 Czym charakteryzuje się ogrzewanie postojowe?

Ogrzewanie postojowe to najlepszy sposób na to, aby zamiast przejmującego zimna czy nieznośnego gorąca czuć w swoim aucie komfortową temperaturę. Potocznie nazywane jest „webasto”. Dlaczego? Przyczyniła się do tego renoma jednego z producentów.

Ogrzewanie postojowe to mechanizm polegający na podgrzewaniu/schłodzeniu płynu chłodniczego albo wtłaczaniu do wnętrza ciepłego/zimnego powietrza. Jak to możliwe? Dzięki specjalnej grzałce, zasilanej prądem albo paliwem (zależnie od tego, czy o system elektryczny, czy spalinowy). System zwykle działa tylko podczas postoju.

 Jak działa ogrzewanie postojowe?

Działanie ogrzewania postojowego jest proste i bezproblemowe. Wystarczy na kilkanaście minut przed ruszeniem w trasę załączyć system. Nie będziemy musieli się martwić, że znowu będzie nam za zimno albo za gorąco, a jazda przez pierwsze kilkanaście minut będzie koszmarem. To ważne szczególnie przy małych dzieciach, które denerwują się, kiedy panują nieodpowiadające im warunki. A ciągłe ubieranie i rozbieranie maleństwa jest bardzo męczące. My sami także dbamy o swoje bezpieczeństwo. Zimą nie musimy jeździć w grubych kurtkach, a latem nie musimy się obawiać o spowolnione reakcje.

Pamiętajmy, że do instalacji ogrzewania postojowego potrzeba jest odpowiednia wiedza, sprzęt i doświadczenie. Znajdźmy firmę, która zaproponuje nam nie tylko instalację systemy, ale również jego serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki temu nie będziemy mieć zapewnioną naprawdę usterek i fachowy serwis zawsze, gdy będziemy tego potrzebować – mówi właściciel firmy Gastal z Wrocławia.

 Zalety ogrzewania postojowego

Jakie korzyści poza komfortem jazdy można czerpać z ogrzewania postojowego? Do najważniejszych zalet należą:

  • Większy komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu,
  • Działanie niezależne od silnika,
  • Kilka minut wystarczy, aby rozgrzać/schłodzić samochód i rozmrozić szyby,
  • Uzyskanie lepszej widoczności – szyby nie parują,
  • Szybsze osiąganie temperatury roboczej silnika (istotne w czasie zimy), co wpływa na mniejsze zużycie paliwa,
  • Możliwość zarządzania ogrzewaniem za pośrednictwem telefonu komórkowego.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz