Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz centralny?

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku budownictwa mieszkalnego. Obecnie system ten można spotkać w wielu nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych. Instalację tego typu montowana jest również w mieszkaniach, szczególnie tych dwupoziomowych. Odkurzacz centralny zyskuje coraz więcej zwolenników i nic w tym dziwnego- jego używanie jest szybkie i bardzo wygodne. Dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu dla swojego domu?

Zalety odkurzacza centralnego

Odkurzacz centralny całkowicie likwiduje problem dźwigania tradycyjnego odkurzacza po wszystkich pomieszczeniach, w których chcemy posprzątać. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza, gdy planujemy odkurzyć schody lub powierzchnie, które znajdują się wysoko – futryny drzwi, klosze lamp. Do efektywnego sprzątania wystarczy jedynie sam wąż, który w dodatku nie jest zbyt ciężki. Odkurzacz centralny to znakomite rozwiązanie dla alergików. W znaczny sposób ogranicza występowanie kurzu w mieszkaniu. Tradycyjne sprzęty- mimo zastosowania najlepszych filtrów- nie zapobiegają wydmuchiwaniu mikroskopijnych drobin brudu na zewnątrz. Odkurzacz centralny nie tylko dokładnie oczyszcza powietrze, ale też odprowadza je poza granice budynku. System ten pracuje bardzo cicho. Użytkownik jest w stanie swobodnie sprzątać nawet wówczas, gdy w pokoju obok śpi małe dziecko. Jak informuje specjalista z Centrum Wygody – decydując się na system odkurzania centralnego, wspieramy środowisko. Zbiornik, w którym gromadzi się kurz wystarczy opróżnić jedynie kilka razy w roku, co znacząco redukuje ilość zużywanych worków.

Wygoda i bezpieczeństwo

Zakup odkurzacza centralnego, jak i jego instalacja to niemały wydatek. Jednak warto zdecydować się na takie rozwiązanie z troski o powietrze, którym oddychamy w domu i z powodu dużej wygody i komfortu, jaki daje sprzęt tego typu. Sprzątanie z odkurzaczem centralnym jest dużo dokładniejsze i przebiega sprawniej. To duże udogodnienie dla osób starszych, rodzin z dziećmi i wszystkich tych, którzy ponad wszystko cenią sobie porządek we własnym otoczeniu. Warto też wiedzieć, że system centralnego odkurzania podwyższa wartość nieruchomości, w której został zamontowany. Taka instalacja to ogromny atut i w razie sprzedaży domu czy mieszkania, można spodziewać się lepszej ceny. Odkurzacz centralny wymaga rozplanowania instalacji już na etapie budowy domu. Można zamontować go w nieprzystosowanym budynku, jednak trzeba liczyć się z koniecznością kucia ścian. Decyzja o wyposażeniu domu w system centralnego odkurzania powinna być dobrze przemyślana. Jeśli w pewnym momencie zrezygnujemy z instalacji, ciężko będzie pozbyć się gniazd ssących i rur ze ścian.

Opracowanie:
Wrocław, Krzemieniecka 60A
tel. 71 373 62 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz