Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w cichy wyciąg kominowy?

Dlaczego warto zainwestować w cichy wyciąg kominowy?

Kuchnia jest sercem domu, a jednocześnie miejscem, w którym powstaje najwięcej zapachów i zanieczyszczeń. Niemal każdego dnia przyrządzamy potrawy, czasami potrafimy cały dzień przygotowywać posiłki. Najwięcej drażniących woni i lotnych związków chemicznych wytwarza się na kuchence gazowej. Wentylacja jest w tym pomieszczeniu konieczna – aby usuwać je i nie pozwalać na rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń, w tym produktów spalania gazu, do pozostałej części domu. Świeże powietrze zapewni nam cichy okap kuchenny bez wbudowanego silnika, połączony z wentylatorem dachowym.

 Bezgłośna praca okapu? Teraz to możliwe!

Jeśli do tej pory pracę z działającym okapem uważałeś za uciążliwą, więcej nie będziesz musiał nadwyrężać swoich uszu. Nowoczesny sprzęt oparty na fińskiej technologii gwarantuje idealnie cichą kuchnię bez ciągłej pracy silnika tuż obok naszej głowy. Okap kuchenny bezsilnikowy, połączony z wentylatorem dachowym VLIPE®, minimalizuje poziom hałasu, a jednocześnie jest tak samo wydajny, jak tradycyjny okap. W końcu nawet kilkugodzinna praca w kuchni będzie komfortowa, a powietrze – czyste i świeże.

 Cichy wyciąg kominowy – jak to działa?

W jaki sposób pracuje wyciąg kominowy z silnikiem zamontowanym we wentylatorze dachowym? To proste. Na całej drodze przewodu wentylacyjnego wytwarza się podciśnienie, które gwarantuje znacznie większą siłę wyciągu od dotychczas montowanych urządzeń. Dzięki temu w pomieszczeniu cały czas będziemy cieszyć się świeżym powietrzem. Możemy precyzyjnie kontrolować właściwą wymianę powietrza, a jednocześnie – swoje dobre samopoczucie. Nie ma nic gorszego niż przebywanie w kuchni pełnej zapachów, wilgoci i zanieczyszczeń – prędzej czy później źle się poczujemy, a gotowanie przestanie sprawiać nam radość.

 Prosty montaż bezsilnikowego okapu kuchennego

Niezaprzeczalną zaletą bezsilnikowych okapów kuchennych jest również ich prosty montaż. Z cennymi wskazówkami zapozna nas nasz ekspert z firmy SK Tuote Poland, zajmującej się systemami wentylacyjnymi cichej kuchni VLIPE®: 

Produkty składające się na fiński system wentylacji wyciągowej VLIPE® można zainstalować na każdym dachu. Dzięki innowacyjnej technologii oraz prostej konstrukcji, będą efektywnie funkcjonować w każdych warunkach. Sam montaż jest bardzo łatwy – gwarantują to kompatybilne elementy, które łączą się w bezbłędną instalację. Po zamontowaniu okapu bezsilnikowego z wentylatorem dachowym, nie będziemy słyszeć pracy silnika nawet podczas jego intensywnego działania. Dlatego można gotować bez obaw, że coś zakłóci nas spokój i zburzy koncentrację, niekiedy bardzo potrzebną w przygotowaniu najbardziej wykwintnych posiłków. Warto podkreślić, że wentylatory VLIPE® są odporne na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Silniki rzadko ulegają jakimkolwiek awariom, zapewniając ich użytkownikom wieloletnią żywotność. Teraz rozwiązania najwyższej klasy można mieć również w swojej kuchni!
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz