Materiał Partnera

Dlaczego warto wysłać dziecko na wakacyjne kolonie? Poradnik dla rodziców

Dlaczego warto wysłać dziecko na wakacyjne kolonie? Poradnik dla rodziców

Wyjazd na kolonie uczy samodzielności, pozwala na beztroską zabawę w gronie rówieśników, przeżycie pierwszych miłości i nawiązanie przyjaźni na całe życie. Niektórzy rodzice mają jednak wątpliwości co do tego, czy taki wypoczynek będzie służyć ich dziecku. Oczywiście wysyłanie malucha na wakacje wbrew jego woli nie ma sensu, jeśli jednak dziecko chce jechać, warto zapewnić mu taki wyjazd.

Niezapomniane wakacje

Dla dzieci gwarancją najlepszej zabawy jest po prostu towarzystwo rówieśników. Uczniowie podstawówki raczej nie marzą o zagranicznych wczasach czy leżeniu plackiem na plaży. Dla nich najważniejsze jest to, żeby mogli spędzić czas z przyjaciółmi – i tę potrzebę doskonale spełniają kolonie. Taki wyjazd to okazja, by się wyszaleć, poznać nowych przyjaciół i odkryć niesamowite i piękne miejsca. Z perspektywy pracujących rodziców wysłanie dzieci na kolonie jest też praktycznym rozwiązaniem – rodzice nie mają tyle urlopu, by móc opiekować się dzieckiem przez całe wakacje. Zapisując je na kolonie, mamy pewność, że podczas wyjazdu dziecko będzie pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która zadba o jego bezpieczeństwo.

Piękne zakątki

Najlepsze miejsca na kolonie często są w pobliżu – nie trzeba wyjeżdżać szczególnie daleko, by odnaleźć ciszę, spokój i piękną naturę – czyli wszystko to, co gwarantuje udane kolonie. Świetnym miejscem na wspaniały wakacyjny wyjazd jest Stare Kaleńsko. Ośrodek nad jeziorem dla młodzieży. To piękne, malowniczo położone miejsce na Pojezierzu Drawskim, gdzie od lat organizuje się niezapomniane kolonie dla młodzieży.

– Pojezierze Drawskie i Drawski Park Krajobrazowy to oaza ciszy i spokoju, położone są z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Gęste lasy mieszane, ciągnące się przez wiele kilometrów obfitują w liczne pomniki przyrody, grzyby, jagody i jeżyny oraz wiele gatunków rzadkich ptaków i zwierzyny. Pobliskie zabytki jak restaurowany zamek Drahim, pałac w Siemczynie, zamek w Świdwinie i urocze centrum Czaplinka podnoszą dodatkowo atrakcyjność turystyczną naszej okolicy – mówi jeden z pracowników ośrodka.

Nauka samodzielności

Wyjazd na kolonie bez rodziców to świetna szkoła samodzielności. Dziecko samo musi się umyć, ubrać, pamiętać o drugim śniadaniu. Często podczas wyjazdów dzieci tęsknią za rodzicami, jednak zabawa z rówieśnikami jest najlepszym lekarstwem na takie smutki. Dziecko na kolonie często dostaje własne pieniądze, którymi musi samodzielnie dysponować. Taki wyjazd pozwoli wypocząć, ale także wiele nauczy naszą pociechę. Jeśli więc czujemy, że nasze dziecko jest już gotowe na takie wakacje, nie wahajmy się i zapiszmy je na letnie kolonie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz