Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać uczelnię prywatną?

Dlaczego warto wybrać uczelnię prywatną?

Niepubliczne wyższe szkoły w Polsce cieszą się niezbyt przychylną opinią. Wiele osób twierdzi, że poziom nauczania jest niższy niż w przypadku uczelni państwowych i jest to wysoka inwestycja. Ten temat budzi wiele kontrowersji, a dobre uczelnie prywatne cierpią przez ogólną generalizację. Jeśli zastanawiacie się nad rozpoczęciem studiów wyższych na prywatnej uczelni, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł, który pokazuje pozytywne strony tego wyboru.

Doświadczona kadra dydaktyczna

Wiele osób twierdzi, że uczelnie prywatne wiążą się z niższym poziomem nauczania. Nic bardziej mylnego. Wyższe szkoły niepubliczne, aby przyciągnąć do siebie kandydatów, chcą zapewniać swoim przyszłym studentom jak najwyższy poziom nauki. Dlatego zazwyczaj kadrę dydaktyczną stanowią osoby z wieloletnim doświadczeniem, które mają na swoim koncie spore osiągnięcia naukowe. Często niepubliczne placówki mogą zaoferować wykładowcą wyższe stawki niż w przypadku uczelni publicznych, nic zatem dziwnego, że cenieni profesorowie chętnie podejmują taką współpracę. Nie warto zatem martwić się o tę kwestię, gdyż w większości przypadków mija się ona z prawdą.

Mniejsza liczba studentów

Kolejną zaletą rozpoczęcia studiów wyższych na uczelni prywatnej jest niejednokrotnie mniejsza liczba studentów. Ze względu na to, że szkoły publiczne są bardziej oblegane, często dostanie się na upragniony kierunek, graniczy z cudem. Dla wielu osób jest to przekreślenie ich marzeń lub konieczność poprawy matury, która wiąże się z roczną przerwą w nauce. Na uczelnie prywatne startuje mniejsza ilość studentów, więc tym samym większe prawdopodobieństwo, że zostaniemy przyjęci tam, gdzie chcemy. Kolejną zaletę, jaką niesie ze sobą mniejsza ilość uczniów, jest fakt, że zdecydowanie łatwiej się pracuje, posiadając mniej liczną grupę. Wykładowca może poświęcić większą uwagę dla poszczególnego studenta, co z pewnością przełoży się zarówno na efekty, jak i jakość nauki.

Koszty

Powszechnie uważa się, że studia na wyższej szkole niepublicznej niosą ze sobą wysokie koszty. Czy jednak faktycznie? Jeśli planujemy rozpoczęcie nauki w trybie zaocznym, w obu przypadkach jest to opcja płatna, która na uczelniach państwowych jest bardzo droga. Należy mieć również świadomość, że opłaty związane z ewentualnym powtarzaniem roku, przedłużaniem sesji czy poprawkami są bardzo wysokie w wyższych szkołach publicznych, a niewiele się mówi, na ten temat. Wybierając dobrą prywatną uczelnię, jak na przykład Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie, możemy liczyć na racjonalne koszty, bez zawyżania cen.

Reasumując, nauka na uczelniach prywatnych to rozwiązanie, które ma bardzo wiele pozytywnych aspektów. Mniejsze grupy studentów, doskonała kadra naukowa, czy łatwiejsze rozpoczęcie nauki na wymarzonym kierunku to tylko kilka z zalet, jakie niesie ze sobą ten wybór.

Opracowanie:
Kutno, Lelewela 7
tel. 24 254 26 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz