Materiał Partnera

Dlaczego warto umieć żeglować?

Dlaczego warto umieć żeglować?

Żeglarstwo to sport coraz popularniejszy wśród Polaków. Mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek czy stan fizyczny. Nie oznacza to jednak, że jest to łatwa dyscyplina. Wymaga dużego zaangażowania, koncentracji, siły, ale i sprawności fizycznej oraz sporej dawki specjalistycznej wiedzy. Żeglowanie przynosi również nieocenione korzyści dla zdrowia. Jakie? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Aktywny wypoczynek

Żeglarstwo jest doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zapewnia bardzo dużą dawkę ruchu, a aktywność fizyczna to klucz do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Sterowanie jachtem czy katamaranem wymusza dużo ruchu oraz angażowania siły – takie ćwiczenia sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej i mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że żeglowanie to sport nie tylko dla dorosłych. W rejsach mogą uczestniczyć również dzieci. Powierzanie im na żaglówce drobnych obowiązków nauczy ich aktywnego spędzania czasu, a także dobrze wpłynie na ich zdrowie i kondycję fizyczną. Co ciekawe, żeglowanie bardzo dobrze wpływa na wzrok dzieci. Konieczność długotrwałego patrzenia w dal w znaczący sposób zapobiega powstawaniu różnego rodzaju wad wzroku.

Relaks na świeżym powietrzu

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak korzystne dla zdrowia jest przebywanie na świeżym powietrzu. Dotlenienie organizmu przekłada się na dobre samopoczucie oraz lepszy metabolizm. Okoliczności przyrody jakie towarzyszą żeglarskim rejsom są również idealne do zaznania relaksu. Spokój, kojący szum wody, piękne krajobrazy – to warunki idealne do odprężenia się i pozbycia napięcia oraz zapomnienia o codziennych problemach. Wyciszenie się pozwoli obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz pozytywnie wpłynie na pracę serca. Zatem żeglowanie minimalizuje ryzyko wystąpienia zawału.

Chcę zacząć żeglować – gdzie się tego nauczyć?

Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z żeglowaniem, warto uczyć się tej sztuki od profesjonalistów. W woj. wielkopolskim szkolenia z zakresu żeglarstwa oferuje firma TOPCAT ze Zbąszynia położonego nad Jeziorem Błędno i rzeką Obrą. Kursy prowadzone są w grupach po 2, 3 lub 4 osób i trwają 12 godzin. Po ukończeniu kursu można przystąpić do egzaminu i uzyskać międzynarodowy certyfikat karamaranowy, który umożliwi wypożyczanie katamaran w wypożyczalniach na całym świecie.

Opracowanie:
Zbąszyń, 17 Stycznia 79A
tel. 604 091 592
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz