Materiał Partnera

Dlaczego warto uczyć się języków obcych i jak to zrobić szybko i skutecznie?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych i jak to zrobić szybko i skutecznie?

Według badań przeprowadzonych przez ENGLISH PROFICIENCY INDEX w 2017r., Polska zajęła 11. miejsce pod względem znajomości języka angielskiego na świecie. Mimo spadku z pierwszej dziesiątki, to dalej bardzo dobry wynik. Kiedy jednak przyjrzymy się temu wynikowi bliżej, okazuje się, że tylko 57 proc. Polaków zna angielski w stopniu komunikatywnym. Wszyscy wiemy, jak ciężko się zmobilizować i zacząć naukę.  Myślenie „Muszę w końcu usiąść do tego anielskiego”, nauka słówek na pamięć i powtarzanie bez końca regułek gramatycznych nie przyniesie pożądanych efektów.

Jak zatem skutecznie nauczyć się języka, nie przyprawiając się o słownikowy zawrót głowy?

Profesjonalne wsparcie

Wszyscy potrzebujemy czasem pomocy, zwłaszcza z takim wyzwaniem jak nauka języka obcego. Chcąc szybko i skutecznie nauczyć się języka, warto wybrać odpowiednią szkołę językową, która pomoże nam osiągnąć cel. Jeśli język jest nam potrzebny do pracy, to wybrany przez nas ośrodek powinien oferować kursy biznesowe (Business English) lub sprofilowane szkolenia językowe z dziedziny, która nas interesuje. Kurs powinien być stworzony pod konkretne potrzeby naszej firmy i naszej branży np.: język prawniczy, medyczny, finanse, bankowość, zasoby ludzkie (HR), język IT, logistyka, sprzedaż i inne. Indywidualne podejście do klienta świadczy o zaangażowaniu szkoły językowej i chęci zapewnienia jej klientom najwyższej jakości usług. Profesjonalna obsługa pomoże ustalić plan działania oraz określi na jakim poziome obecnie jesteśmy. Najlepsze szkoły takie jak nasza, szkoła językowa PROLANG zatrudniają też profesjonalną kardę lektorów wykwalifikowanych do nauczania języka branżowego, z współpracuje a nimi od ponad 10 lat.

Sprawdzona metoda

Szkolenia językowe powinny cechować się skutecznością i dynamicznością. Najważniejsze, aby od pierwszej lekcji poczuć, że wszystko co robimy na zajęciach zbliża nas do celu. Skrojony na miarę plan nauki to podstawa. Każda minuta musi być wykorzystana na ćwiczenia, które wprowadzą, aktywizacją i utrwalą nowe zagadnienia. ACBS - Adjusted Communicative Bite-Sized Method, to połączenie najskuteczniejszej obecnie metody komunikacyjnej CTL z metodą małych porcji językowych. Dzięki niej  zajęcia  polegają na nauce użytecznego języka, tak, aby uczniowie nabyli narzędzia, które przydadzą im się zarówno w pracy, jak w codziennej komunikacji. Najważniejsze korzyści metody to szybkość, z jaką kursant przyswaja wiedzę, poprawa biegłości w mówieniu, podwyższenie kompetencji językowych i, co za tym idzie, szybsze osiąganie wyższych poziomów. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał tej metody każdy kursant jest też wyposażony w konto na platformie e-learningowej, gdzie z łatwością powtórzy materiał z zajęć i poszerzy swoje wiedzę. Wyzwania i wymagania stawiane uczniom oraz indywidualne podejście decydują o sukcesie tej metody.

Zapraszamy na kursy językowe do Szkoły językowej PROLANG!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz