Materiał Partnera

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Obecnie nauka języków obcych jest obowiązkowa, podobnie jak czytanie szkolnych lektur czy rozwiązywanie matematycznych równań. Zaczyna się już w przedszkolu i nigdy się nie kończy. Każdy, kto chce uzyskać stopień naukowy i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy wie, że edukacja lingwistyczna bardzo mu w tym pomoże. Poznaj powody, dla których warto uczyć się języków.

Dzisiaj już nikt nie pyta, jaki język obcy znasz. Bardziej interesujące dla pracodawcy są stopień zaawansowania w mowie i piśmie oraz liczba języków, którymi biegle władasz. Dlatego nie warto zaniedbywać nauki na żadnym etapie. Jeśli czujesz, że wiedza wyniesiona ze szkoły nie wystarcza, zapisz się na kurs językowy w Szkole Języków Poliglota. Nigdy nie jest za późno, aby nadrobić braki, a nawet zacząć naukę od początku.

Po co Ci znajomość języka obcego?

Lista korzyści, które wynikają ze znajomości przynajmniej jednego języka obcego jest bardzo długa.

  • Podniesienie swoich kwalifikacji, a tym samym szans na rynku pracy — otwierają się przed Tobą perspektywy pracy w międzynarodowych korporacjach.
  • Swobodne posługiwanie się językiem obcym na wakacjach znacznie podnosi pewność siebie i wiarę we własne umiejętności.
  • Zyskujesz dostęp do większej ilości materiałów naukowych, filmów, muzyki, książek, opracowań naukowych, które są dostępne tylko w języku obcym.

Do powyższej listy każdy może dopisać własne motywacje. Jedno jest pewne — nauka języka obcego zwłaszcza w dorosłym życiu to źródło satysfakcji, a także pomysł na rozwój własnych zainteresowań i angażujące, ambitne hobby.

Jak się uczyć?

Ze względu na natłok innych obowiązków, nauka języka obcego w szkole zazwyczaj nie wystarczy, aby płynnie władać angielskim czy niemieckim. Sporą część przyswojonej w ten sposób wiedzy stanowi część teoretyczna. Polacy mają trudności z praktycznym zastosowaniem języka, a największą przeszkodą jest brak pewności siebie.

Nauka w szkole językowej podczas kursów wakacyjnych lub intensywnych przebiega w innej atmosferze i jest skoncentrowana na konwersacjach. Często zajęcia prowadzone są przez native speakerów. Styl zajęć można dopasować do indywidualnych preferencji — dostępne są np. kursy grupowe, indywidualne, szkolenia językowe dla firm czy kursy przygotowujące do egzaminów.

Ważne, aby poziom nauczania dopasować do nabytych już umiejętności. W tym celu przy zapisie na kurs przeprowadzany jest test, który ma wykazać stopień zaawansowania kursanta we władaniu językiem obcym – od A1 – A2 (poziom podstawowy), przez B1 – B2 (poziom samodzielności językowej, średniozaawansowany), C1 (poziom zaawansowany), aż po poziom biegłości, C2.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz