Materiał Partnera

Dlaczego warto tańczyć i co oferują szkoły tańca?

Dlaczego warto tańczyć i co oferują szkoły tańca?

Wiele osób chciałoby znaleźć sobie zajęcie lub hobby, które odciągnęłoby myśli od życia codziennego. Dobrym pomysłem może okazać się zapisanie na kurs tańca. Taniec wpływa korzystanie nie tylko na nasze samopoczucie, lecz również na nasze zdrowie. Wystarczy nawet godzina zajęć w tygodniu, abyśmy czuli się lepiej i byli zdrowsi. Poza tym na kursach tańca możemy nauczyć się nowych kroków tanecznych, które wykorzystamy podczas rozmaitych uroczystości. Co nam daje taniec oraz naukę jakich tańców oferują szkoły tańca?

Zdrowotne korzyści tańca

W dzisiejszym świecie ludzie w większości przypadków zajmują się domem, rodziną, a także pracą, tym samym nie mając czasu dla siebie. To sprawia, że nie odczuwamy tak dużo szczęścia z naszego życia. Aby poprawić poziom zadowolenia ze swojego życia wystarczy wprowadzić do niego małe zmiany. Taką zmianą może być taniec. Uczęszczanie na kurs tańca nie zajmuje dużo czasu, ponieważ jest to zwykle godzina lub kilka godzin w tygodniu, a może dać to wiele korzyści.

Przede wszystkim taniec jest dobry dla naszego zdrowia. Gdy regularnie tańczymy to poprawia się nasze krążenie i obniża się ciśnienie krwi, w związku z czym osoby uczęszczające do szkół tańca zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Ponadto regularny taniec minimalizuje wystąpienie cukrzycy oraz zmniejsza ryzyko otyłości. Poza tym taniec przyczynia się do poprawienia wielu innych rzeczy. Nauka nowych choreografii wspomaga ćwiczenie pamięci i koncentrację. Dodatkową korzyścią dla zdrowia jest to, że podczas zajęć tanecznych uczymy się prostować, dzięki czemu nasze mięśnie przyzwyczajają się do prostej postawy, a to sprawia, że nie będziemy mieli krzywego kręgosłupa. Kolejną zaletą chodzenia na zajęcia z tańca jest to, że podczas tańczenia w naszym ciele wydobywane są endorfiny, czyli hormony odpowiedzialne za szczęście.

Co oferują szkoły tańca?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na zapisanie się do szkoły tańca powinniśmy wybrać jak najlepsza dla nas ofertę. Szkół tańca jest dużo, dlatego szukając szkoły odpowiedniej dla nas ważne jest to, aby sprawdzić, czego możemy się nauczyć w danej szkole. W ofercie Szczepan. Centrum tańca znajdziemy naukę takich tańców jak:

 • Disco Fox,
 • Blues,
 • Merengue,
 • Salsa,
 • Jive,
 • Cha Cha Cha,
 • Foxtrot,
 • Walc Wiedeński,
 • Tango,
 • Rumba,
 • Walc Angielski,
 • Samba.

Każdy z wymienionych tańców posiada swoje cechy charakterystyczne. Jednak przed zapisaniem się na kurs tańca nie powinniśmy mieć żadnych obaw, ponieważ doświadczeni instruktorzy będą uczyli nas wszystkiego od podstaw, w związku z czym nie musimy martwić się o to, że nie znamy żadnego kroku w danym tańcu. Wystarczy kilka lekcji, abyśmy zaczęli coraz lepiej rozumieć wybrany przez nas taniec.

Zapisując się na kurs tańca, dodatkową korzyścią wynikającą z tej decyzji jest to, że podczas kursu poznamy każdy taniec. Zatem jest to doskonała okazja na nauki rozmaitych stylów tanecznych. Nauka tańca z pewnością da nam wiele korzyści, nie tylko zdrowotnych. Gdy będziemy już znali kroki któregoś z tańców to będziemy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami przed innymi, np. podczas uroczystości rodzinnych.

Opracowanie:
Gdynia, Lelewela 17
tel. 501 524 539
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz