Materiał Partnera

Dlaczego warto nosić biżuterię z bursztynu?

Dlaczego warto nosić biżuterię z bursztynu?

Właściwości lecznicze bursztynu od dawna znane są zwolennikom medycyny naturalnej. Kamień Północy- bo tak o nim niegdyś mówiono- pomaga w leczeniu wielu dolegliwości i w dodatku pięknie podkreśla słowiańską urodę. Noszenie bursztynowych ozdób poprawia samopoczucie, gdyż jantar w pozytywny sposób oddziałuje na organizm. To doskonała pamiątka z wakacji nad polskim morzem i dobry sposób na zaskoczenie bliskiej osoby. Dlaczego warto kupić biżuterię z bursztynu?

Unikalne właściwości jantaru

Bursztyn od dawna wykorzystywany był do produkcji biżuterii i ozdób. Niewiele osób wie jednak, że oprócz pięknego wyglądu, kamień ten posiada także unikalne właściwości lecznicze. Już od stuleci wierzono, że noszenie przy sobie jantaru przynosi szczęście i pomyślność. Bursztyn- jako jeden z nielicznych kamieni- emituje jony ujemne, jest więc naturalnym jonizatorem powietrza. Bliskość kamienia sprawia, że czujemy się pełni energii i zwiększa się nasza zdolność koncentracji. Jony ujemne mają także pozytywny wpływ na pracę serca, wzmacniają kości i obniżają ciśnienie krwi. Wierzono nawet, że bursztyn położony pod poduszką, skutecznie leczy bezsenność.

Amulet na szczęście

Jak przekonuje specjalista z firmy „Szarpaul”, która specjalizuje się w hurtowej sprzedaży bursztynu – biżuterii z jantarem przypisuje się szczególną moc. To swoisty amulet na szczęście, który chroni noszącego przed złym losem. Bursztyn zachwyca też mnogością odcieni, dzięki czemu pięknie podkreśla każdy typ urody. Pobudza kreatywność i siły twórcze. Wystarczy założyć kolczyki z bursztynem lub niewielki wisiorek, by od razu poczuć się atrakcyjniej. Uwielbiane przez kobiety są także bransoletki z jantarem w różnych barwach. Pięknie prezentują się na dłoni i przykuwają uwagę. Słońce przenika przez bursztyn w wyjątkowy sposób, podkreślając jego głęboki kolor i strukturę. Dlatego też kamień ten jest chętnie wykorzystywany do tworzenia wolnostojących rzeźb i dekoracji, które stanowią niepowtarzalną ozdobę domu. Bursztynu używa się także do produkcji drobnych upominków, którymi chętnie obdarowujemy bliskich wracając z wakacji. Do najpopularniejszych produktów tego typu należą breloczki, spinki do włosów, lusterka czy nawet sztućce. Równie cenione są obrazy, które tworzy się z maleńkich kawałeczków jantaru. Prezentują się pięknie zawłaszcza we wnętrzach bogato wykończonych drewnem.

Bursztyn ociepla, wzbudza pozytywne emocje i kojarzy się z beztroskim pobytem nad morzem. To kropla słońca zamknięta w niewielkim okruchu żywicy, którą warto mieć zawsze przy sobie.

Opracowanie:
Szczecin, św. Stanisława Kostki 8 lok. 1
tel. 609 455 929
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz