Materiał Partnera

Dlaczego warto nauczyć się gry na instrumentach?

Dlaczego warto nauczyć się gry na instrumentach?

Umiejętność gry na jakimkolwiek instrumencie ma bardzo wiele zalet. Jednak często można się spotkać ze stwierdzeniem, że taka umiejętność jest jedynie przydatna do tego, by móc zaimponować znajomym. Niestety niewiele osób wie, z jakimi korzyściami wiąże się taka umiejętność. Między innymi rozładowuje stres, a przede wszystkim uspokaja. Gra na instrumencie pozwala także po prostu poczuć się lepiej. Uwierz, warto przynajmniej spróbować nauczyć się grać na jakimś jednym instrumencie. Wybierz sobie jakiś instrument i przekonaj się, z jakimi zaletami się wiąże, a także koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie - według nas - są najważniejsze zalety gry na instrumencie.

Uczy systematyczności

To jedna z ważniejszych zalet, z jakimi wiąże się gra na instrumencie. Przyznajmy szczerze, większość z nas ma problem z systematycznością. Ciągle odkładamy wszystko na późno, na jutro, a nauka gry to taka szkoła dyscypliny, ponieważ jeżeli będziemy ćwiczyć, to nigdy nie nauczymy się grać, na przykład na gitarze. Aby się nauczyć gry na gitarze, aby być perfekcjonistą, trzeba bardzo dużo i ciężko pracować. Myślisz, że wystarczy jedna godzina w tygodniu? To zdecydowanie za mało. Ważne jest to, abyś ćwiczył, jak najczęściej i jak najwięcej się da. A kiedy zobaczysz już efekty… przekonasz się, że systematyczność popłaca.

Odstresowuje

Każdy wie, że słuchanie muzyki relaksuje, odstresowuje i pozwala zapanować nad emocjami. Jeśli dodatkowo gramy lub śpiewamy, dźwięk oddziałuje na nas ze zdwojoną siłą. Umiejętność gry na instrumencie pozwala nam się uspokoić i zapomnieć o wszystkich negatywnych rzeczach, ale nie tylko. W ten sposób możemy też wyrazić swoje emocje. To doskonały sposób na wyładowanie negatywnych myśli i emocji. Nie musimy być profesjonalistami, wystarczy, że znamy podstawy. Nawet gra najłatwiejszych piosenek ma fantastyczną moc.

Dobrze wpływa na pracę mózgu

Jak udowodniono, granie na instrumencie, poprawia pamięć operacyjną i długotrwałą – także w obszarach niezwiązanych z muzyką. Zaobserwowano także, że dzięki tej umiejętności można łatwiej uczyć się geometrii, a uczenie się języków obcych jest efektywniejsze. Gry na fortepianie i wielu innych instrumentach możemy się nauczyć w Studio Muzycznym “Dobre brzmienie”. Pracujący tam nauczyciele prowadzą także zajęcia śpiewu, a wszystkie zajęcia odbywają się indywidualnie.

Zdobycie umiejętności gry na instrumencie wymaga bezdyskusyjnie zaangażowania i czasu, ale dzięki temu osoba, której uda się opanować tę umiejętność, z pewnością będzie bardziej szanować oraz doceniać ciężką pracę innych. Uważamy, że nauka gry na jakimkolwiek instrumencie jest naprawdę bardzo dobrą opcją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, nawet jeśli miałaby być tylko zabawą.

Opracowanie:
Szczecin, Felczaka 20C
tel. 501 733 850
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz