Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować odzież szytą na zamówienie?

Dlaczego warto kupować odzież szytą na zamówienie?

Na całym świecie Polski słyną nie tylko ze swojej urody, ale także z elegancji. Choć żyjąc tu na co dzień nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, wystarczy krótki wypad do jakiegokolwiek zagranicznego miasta, by zauważyć, że nawet nasz codzienny ubiór wyróżnia niebywała staranność. Nasze ubrania są nie tylko schludne, ale zwykle też starannie dopasowane do stylu, sylwetki, a nawet cery.

Realia rynku odzieżowego

W dzisiejszych czasach zakup ubrania nie należy do wielkich wydatków. 

Na rynku działa wiele sklepów sieciowych, w których można kupić spodnie czy bluzę w cenie kawy na wynos – zauważa nasz rozmówca z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Elastic. Niestety, najczęściej takie ubrania nie mogą pochwalić się najwyższą jakością. Dlatego tzw. sieciówki są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych osób, które często i chętnie wymieniają garderobę.

Dużo trudniejsze zadanie stoi przed tymi, którzy cenią sobie wysoką jakość materiałów i wykończeń, w ubraniu chcą czuć się jak w swojej drugiej skórze i nie godzą się na kompromisy. Nie chodzi tu nawet o cenę dobrych jakościowo ubrań, ale ich małą dostępność. Dlatego do łask wracają tradycyjne usługi krawieckie i coraz większym zainteresowaniem cieszą się małe, oryginalne marki odzieżowe.

Odzież szyta na zamówienie

Klienci indywidualni, najczęściej młode kobiety, choć coraz częściej również i mężczyźni, bardzo chętnie odwiedzają tradycyjne zakłady krawieckie. Korzystając z takich usług, można samodzielnie wybrać tkaniny, rodzaj dodatków i wykończeń, a przede wszystkim mieć pewność, że ubranie, skrojone na miarę, będzie idealnie się układać.

Innym rozwiązaniem, które cieszy się jeszcze większą popularnością klientów, są zakupy w niewielkich sklepach, często internetowych, prowadzonych przez młodych projektantów. Nowe marki odzieżowe proponują swoim klientom ubrania nowoczesne i oryginalne, pozwalające wyróżnić się na tle sztampowych fasonów z centrów handlowych.

Błędem byłoby jednak myśleć, że wszystkie ubrania proponowane przez takie małe przedsiębiorstwa są wykonywane ręcznie przez swoich pomysłodawców. Większość początkujących twórców odzieży, wchodząc na rynek, decyduje się na pomoc zewnętrznych producentów, którzy szyją odzież na zamówienie wg przesłanych projektów i wytycznych.

Dla małych, autorskich marek odzieżowych jest to optymalne rozwiązanie. Profesjonalni producenci odzieży dysponują bowiem nie tylko nowoczesnymi maszynami, które umożliwiają szybkie i solidne wykonanie zamówionych ubrań, ale przede wszystkim doświadczonych pracowników, zdolnych do realizacji nawet najśmielszych pomysłów.

Współpraca z doświadczoną, solidną firmą konfekcyjną pozwala projektantowi marki skupić się na najważniejszych celach jego pracy, czyli tworzeniu nowych ubrań, a także na prowadzeniu swojego biznesu. Odchodzi więc problem budowy własnych zakładów produkcyjnych, zakupu maszyn do szwalni i zatrudnienia zespołu krawców.

Jeżeli szukasz producenta odzieży na zamówienie, zachowaj czujność. Zwróć uwagę na to, jak długo działa na rynku, jak szeroka jest jego oferta i czy posiada wdrożony system kontroli jakości. Wybór dobrej firmy konfekcyjnej to najlepszy sposób na szybkie rozwinięcie działalności i wyrobienie sobie marki na rynku odzieżowym.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz