Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z ciężarowego transportu drogowego?

Dlaczego warto korzystać z ciężarowego transportu drogowego?

Transport drogowy to jedna z najczęściej wybieranych opcji, jeśli chodzi o przewóz towarów na terenie Polski. Prywatne firmy rzadko kiedy korzystają z transportu kolejowego oraz powietrznego. Pociągi mimo ogromnej pojemności mają niewielki zasięg, natomiast samoloty są kosztowne i nie pomieszczą zbyt dużej ilości towarów. Jakie są największe zalety transportu drogowego? 

Co można przewozić? 

Współczesne samochody ciężarowe występują w wielu rozmiarach oraz typach naczep. Można nimi przewozić nie tylko podstawowe towary zebrane na paletach lub w kontenerach, ale też nietypowe ładunki, na przykład toksyczne ciecze lub kruche przedmioty. 

Towary, które najczęściej przewozi się przy pomocy ciężarówek to: 

  • artykuły spożywcze;

  • materiały budowlane i kruszywa; 

  • sprzęty AGD i RTV;

  • meble.

  Tak naprawdę nie ma ograniczenia co do przewożonych przedmiotów. Ważne jest jednak, aby w zależności od ich rodzaju, zawsze były właściwie załadowane, zabezpieczone na czas transportu oraz rozładowane w miejscu docelowym. Usługi związane z transportem towarów tirem oferuje między innymi firma DPN Trans, której siedziba znajduje się w Dąbrowie na terenie województwa mazowieckiego. 

  Zalety transportu drogowego

  Jedną z największych zalet transportu drogowego jest możliwość dojazdu w dowolne miejsce. W przypadku pociągów towary mogą być przewożone tylko pomiędzy stacjami kolejowymi, przystosowanymi do rozładunku pociągów towarowych. Ciężarówka jest w stanie dojechać nawet do niewielkich miejscowości, w których bardzo często są wybudowane zakłady produkcyjne i magazyny. Drugim plusem jest łatwa organizacja. Właściciel przedsiębiorstwa wynajmuje tyle ciężarówek, ile potrzebuje, a ich trasa jest zawsze opracowana indywidualnie, zgodnie ze wszystkimi wskazówkami klienta. Dzięki temu dostawa zawsze będzie realizowana bez większych opóźnień. Ważne jest jednak, aby zawsze korzystać z usług dobrych firm transportowych, które mogą pochwalić się sprawnymi pojazdami, a także doświadczeniem w branży.  

  Czy transport drogowy ma wady?

  Jedyną wadą transportu drogowego mogą być niespodziewane sytuacje losowe np. wypadki, które blokują ruch lub niesprzyjające warunki atmosferyczne. Podczas planowania trasy i czasu transportu, wydarzenia losowe są jednak zawsze brane pod uwagę, aby w razie dłuższego postoju nie pojawiły się problematyczne opóźnienia. Profesjonalne firmy transportowe mają logistykę opanowaną do perfekcji i są w stanie dobrze oszacować czas przewozu towarów, a także doliczyć odpowiednio duży zapas czasu, by nie rozczarować swoich klientów. 

  Opracowanie:
  Dąbrowa 90 lok. 4
  tel. 517 015 329
  Oceń artykuł (0)
  0.0
  Komentarze
  Dodaj komentarz