Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto jeść prawdziwy miód?

Dlaczego warto jeść prawdziwy miód?

Wszyscy słyszeliśmy o zaletach zdrowotnych miodu. Mleko z miodem na przeziębienie czy herbata z miodem na rozgrzanie to od lat stosowane specyfiki. Miód rzeczywiście jest zdrowy i pyszny, ale jest jeden warunek – powinien pochodzić z prawdziwego gospodarstwa pasiecznego. Tylko naturalny wyrób pszczeli jest tak zdrowy, jak się o nim mówi. Dziś nieco przybliżymy właściwości tego słodkiego przysmaku.

Czym jest naturalny miód?

Prawdziwy miód wytwarzany jest przez pszczoły i niektóre osy z nektarów kwiatowych. Dla człowieka najlepszy jest miód pszczeli, ponieważ osy pobierają nektar również z trujących roślin, dlatego ich wytwór bywa przyczyną zatruć. Miód sztuczny produkuje się z wody i cukru i z tego względu pozbawiony jest wartości produktu naturalnego. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy mamy do czynienia z prawdziwym, czy sztucznym miodem jest krystalizacja. Zachodzi jedynie w produkcie wytworzonym przez pszczoły i jest procesem całkowicie naturalnym. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz dobrej jakości produkt, wybieraj sprawdzone pasieki – takie jak Miody Fujarskich z województwa zachodniopomorskiego.

Miód z pasieki jest smaczny i może zastąpić cukier

Miód jest słodki i smaczny. Rodzajów miodu jest tyle, że każdy wybierze swój ulubiony – od delikatnego do bardziej intensywnego. Przyprawiając nim różne potrawy, można więc nie tylko dodać im słodyczy, ale także odmienić ich smak. Miód nadaje się jako wzbogacenie owsianek, ciast, herbat, sprawdza się też świetnie na kanapkach. Można również zastąpić nim cukier.

Prawdziwy miód korzystnie wpływa na zdrowie

W skład miodu wchodzą głównie cukry proste – glukoza i fruktoza. Są one wchłaniane w układzie pokarmowym bezpośrednio do krwiobiegu, a tam zostają przetwarzane w energię lub odkładane w postaci glikogenu w wątrobie. Cukry proste mają działanie detoksykujące organizm. Chronią nas przed zanieczyszczonym powietrzem, niwelują skutki działania nikotyny czy alkoholu.To jednak nie wszystko. Miód z pasieki wspomaga metabolizm, jest więc pomocny w procesie odchudzania – ale ze względu na jego kaloryczność warto uważać. Ponadto miód ma właściwości łagodzące dolegliwości układu pokarmowego, w tym objawów choroby wrzodowej czy zapalenia jelit. Co ciekawe, stosuje się go również do leczenia nerwic, ponieważ działa uspokajająco. Warto go zażywać także przy bezsenności.

Właściwości miodu a przeziębienie

Miód z pasieki to oczywiście doskonały wspomagacz podczas przeziębienia. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i antyseptyczne, dzięki czemu jest świetnym sposobem na łagodzenie objawów przeziębienia. Właśnie te właściwości sprawiają, że miód może pomóc w zwalczaniu kaszlu, bólu gardła oraz kataru. Dodatkowo, miód zawiera dużo witamin i minerałów, co korzystnie wpływa na ogólną kondycję organizmu w czasie choroby.

Miody Fujarskich - oferta

Miód to nie tylko pyszny, ale również zdrowy produkt spożywczy. Najlepsze miody powstają w gospodarstwie pszczelarskim Kószka I z Kluczewa w powiecie drawskim w województwie zachodniopomorskim, które należy do Konrada Fujarskiego. Pasieka Miody Fujarskich oferuje różne rodzaje miodów, takie jak wielokwiatowy, rzepakowy, lipowy i gryczany. Oprócz klasycznych miodów, warto spróbować miód z facelii, który charakteryzuje się lekko kwaskowatym smakiem i po krystalizacji ma jasnokremowy kolor. W ofercie gospodarstwa dostępne są także pyszne miody wrzosowe oraz zestawy upominkowe zawierające słoiczki miodu i drewniane pałeczki do jego nakładania. Dodatkowo, można tam nabyć pyłek kwiatowy oraz pierzgę.

Opracowanie:
Kluczewo, Górna 4
tel. 661 076 886
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz