Materiał Partnera

Dlaczego warto jeść polskie owoce i warzywa?

Dlaczego warto jeść polskie owoce i warzywa?
Warzywa i owoce to niezbędne produkty w zdrowej, zbilansowanej diecie. Te rośliny stanowią bogatą ofertę w niemal każdym sklepie spożywczym. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Polacy przygotowywali potrawy z owoców i warzyw wyhodowanych z własnych ogródków, dziś mamy dostęp do ich najpopularniejszych odmian niemal z całego świata. Przy tak bogatym wyborze łatwo zapomnieć o naszej rodzimej żywności, ale czy warto? Zdecydowanie nie.

Konsumencki patriotyzm

Awokado, ananasy, banany, grejpfruty i wiele innych egzotycznych warzyw i owoców jest obecnie łatwo dostępnych. Z jednej strony to świetnie, ponieważ mamy okazję spróbować roślin, których uprawa byłaby trudna w naszym klimacie lub wręcz niemożliwa. Niestety, na sklepowych półkach są również dostępne warzywa i owoce, które na co dzień uprawia się w Polsce, a które jednak pochodzą z innych krajów. Wśród nich są między innymi ogórki, pomidory, ziemniaki, kalafiory, dynie, a nawet tak delikatne warzywka jak sałaty lub szczypiorek. Pochodzą one z innych części Europy, a czasem nawet z innych kontynentów.

Coraz więcej Polaków zaczyna dostrzegać absurd sprowadzania takich roślin. Podczas codziennych zakupów coraz częściej wybieramy polskie warzywa i owoce, co jest określane mianem konsumenckiego patriotyzmu. Ogromną zaletą takich wyborów jest fakt, że dajemy pracę polskim rolnikom, producentom i dystrybutorom żywności i wspieramy tym samym polską gospodarkę. 

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za polską żywnością. Jest to po prostu znakomita jakość, coraz bardziej doceniana w innych krajach. Polskie świeże warzywa i świeże owoce nie mają “chemii”, której się używa do transportu roślin z innych krajów. Jest jeszcze inna zaleta kupowania polskiej żywności. Wybierając lokalne produkty, w tym warzywa i owoce, mamy również szansę ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Im mniej osób będzie wybierało zagraniczne rośliny, tym mniejsza będzie konieczność ich transportu z innych krajów, a w związku z tym będzie również mniejsza ilość spalin wytwarzanych przez samochody dostawcze.

Polski dystrybutor warzyw i owoców

Jeśli mowa o jakości, nie sposób nie wspomnieć o dystrybutorach polskiej żywności, takich jak FHU "Vegetal" Joanna Sekuła. Firma posiada szeroki asortyment świeżych owoców i warzyw, główny zakres jej działalności to hurt warzyw i hurt owoców, a także ich transport na terenie całego kraju. Duże doświadczenie na rynku pozwoliło firmie na sprawdzenie wielu producentów i współpracę z tymi najlepszymi. Kupując produkty Vegetal, mamy pewność, że otrzymamy żywność bez chemii, sztucznych nawozów, prosto z polskich farm.

Opracowanie:
Sępichów 29
tel. 537 964 782
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz