Materiał Partnera

Dlaczego warto izolować budynek pianką poliuretanową?

Dlaczego warto izolować budynek pianką poliuretanową?

Właściwa izolacja termiczna budynku jest bardzo ważna. Używając pianki poliuretanowej, możesz zaoszczędzić nawet 50%. Zmniejsza straty energii i rachunki za ogrzewanie. Zapewnia doskonałą izolację, nie tylko termiczną. Pozwala na pełne i bezproblemowe wypełnienie przestrzeni montażowych. Jest wyjątkowo trwała i stabilna. Stosuje się ją w izolacji natryskowej. Powstaje poprzez zmieszanie poliolu i izocyjanianu.

Jakie zalety ma miękka pianka?

Do izolacji domów można wykorzystać dwa rodzaje pianki: o otwartych komórkach (miękka pianka) i zamkniętych komórkach (twarda pianka). Bodo Zakład Remontowo-Budowlany Bogumił Załachowski zwraca uwagę na to, że miękka pianka jest popularnie wykorzystywana do izolacji wewnętrznych elementów konstrukcji, np. ścian i strychów. Do izolacji natryskowej stosuje się specjalistyczny sprzęt do natryskiwania. Pianka poliuretanowa potrafi rozszerzyć swoją objętość aż 120 razy. W ten sposób tworzy ciepłą, szczelną i elastyczną warstwę.

Jej największą zaletą jest trwałość. Zachowuje swoje doskonałe właściwości przez cały okres użytkowania budynku. Równocześnie warto pamiętać, że nie utlenia się, nie kurczy i nie rozszerza. Wyróżnia się doskonałą jakością. Precyzyjnie pokrywa powierzchnie. Nowoczesna technologia natryskowa zapewnia redukcję połączeń w izolacji, a tym samym eliminuje mostki termiczne. Wypełni skutecznie wszystkie szczeliny i puste miejsca. W ten sposób zapobiega utracie ciepła w zimie, a w lecie chroni przed przegrzaniem. Gwarantuje też wyśmienitą izolację akustyczną. Doskonale tłumi dźwięki. Jest paroprzepuszczalna i oddycha. Dzięki temu wilgoć nie kondensuje się w pomieszczeniach. Jest bezzapachowa i odporna na pleśnie, grzyby i inne mikroorganizmy. Nie wywołuje reakcji alergicznych u ludzi i zwierząt.

Jakie są największe zalety twardej pianki?

Twarda, sztywna pianka ma zamknięte komórki. Zapewnia wyśmienitą izolację termiczną i wodną dachów, tarasów oraz fundamentów. Nieprzepuszcza wilgoci i zimnego powietrza. Zapewnia też dobrą izolację cieplną. Dlatego stosuje się ją podczas izolowania  hal, magazynów, chłodni i zakładów przemysłowych. Podczas spieniania kilka razy zwiększa swoją objętość. W ten sposób wypełnia wszystkie szczeliny.  Tworzy jednolitą i bezspoinową powłokę ochronną. Powierzchnia pianki może przybierać różne kształty, w zależności od naszych potrzeb. Jest odporna na czynniki biologiczne, rozpuszczalniki i chemikalia. Posiada odpowiednie atesty i certyfikaty. Jest wszechstronna. Można ją nałożyć na prawie każdą powierzchnię.
Opracowanie:
Piła, Reymonta 8 lok. 3
tel. 783 299 476
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz