Materiał Partnera

Dlaczego warto inwestować w kuchnie na wymiar

Dlaczego warto inwestować w kuchnie na wymiar

Stojąc przed wyzwaniem remontu lub wykończenia kuchni mamy do wyboru dwie możliwości: albo zdecydujemy się na zakup gotowych zestawów meblowych, albo na zakup zabudowy kuchennej wykonanej na wymiar. Wbrew pozorom oba te rozwiązanie cieszą się wśród klientów podobnym zainteresowaniem. My jednak zdecydowanie polecamy wykonanie mebli kuchennych na wymiar. Dlaczego? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Idealne wykorzystanie przestrzeni

Meble kuchenne wykonane na wymiar mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim takie rozwiązanie umożliwia idealne wykorzystanie przestrzeni, której w kuchni nigdy nie jest zbyt dużo. I to niezależnie od tego, czy mówimy o kuchni jako o oddzielnym pomieszczeniu, czy o aneksie kuchennym w salonie. Dzięki wykonaniu mebli kuchennych na wymiar będziemy mieli możliwość wykorzystania każdego centymetra na podłodze i na ścianie poprzez dodanie odpowiedniej wielkości szafek. Nie będzie więc takiej sytuacji, w której zostaje nam np. 40 cm wolnej przestrzeni ponad górnymi szafkami, tylko będziemy mogli tę przestrzeń zagospodarować już podczas wykonywania projektu kuchni.

Podczas projektowania zabudowy kuchni możemy również idealnie dopasować do swoich potrzeb wielkość powierzchni do przechowywania produktów spożywczych, urządzeń kuchennych czy zastawy stołowej. Możemy zadecydować o dokładnej szerokości i głębokości każdej umieszczonej w naszej kuchni szafki, a w razie konieczności skorzystać z niestandardowych rozwiązań. Cała kuchnia stanie się dzięki temu naszym projektem, który będzie „uszyty na naszą miarę”.

Idealne dostosowanie estetyki projektu

Powyżej opisaliśmy zalety polegające na funkcjonalności mebli kuchennych wykonanych na wymiar. Teraz skupimy się na nieco innym, choć równie ważnym aspekcie, czyli na estetyce naszych mebli. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeżeli naszym zadaniem jest umeblowanie aneksu kuchennego, którego estetyka siłą rzeczy musi się dobrze łączyć z estetyką salonu. Podczas projektowania mebli kuchennych wykonywanych na zamówienie, możemy wybrać każdy element z jakiego będą one wykonane. Mamy więc możliwość idealnego dopasowania kolorystyki naszych nowych mebli, oraz wyglądu i charakteru umieszczonych na nich zdobień. To wszystko sprawia, ze nasz aneks kuchenny będzie wspaniale pasował do umieszczonych w salonie mebli i nie będzie pomiędzy nimi żadnych estetycznych zgrzytów.

Jak więc widać meble kuchenne na wymiar są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, a ich ceny nie są wcale dużo wyższe niż ceny gotowych mebli z salonu.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz