Materiał Partnera

Dlaczego warto ćwiczyć pod okiem trenera personalnego?

Dlaczego warto ćwiczyć pod okiem trenera personalnego?

Dbanie o własną sylwetkę jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim poprawia ogólny stan zdrowia i znacząco wpływa na polepszenie samopoczucia. Ćwiczenia fizyczne mogą być wbrew pozorom skomplikowane, warto je wykonywać pod okiem specjalisty. Współpraca z trenerem personalnym daje szereg korzyści – jakich dokładnie?

Fundamenty są najważniejsze

Najczęstszym powodem odwiedzania siłowni czy rozpoczęcia aktywności fizycznej we własnym zakresie jest chęć zredukowania obecnej wagi. Skuteczne odchudzanie to jednak niekoniecznie wycieńczające ćwiczenia i znaczne ograniczenie spożywanego pokarmu, ale zrównoważona, dobrze zbilansowana dieta połączona z właściwą dawką treningu. Fundamentem jest w tym wypadku odżywianie, które warto skonsultować z trenerem personalnym. Jego kwalifikacje połączone z doświadczeniem obejmują również i dział dietetyki, dzięki czemu będzie on w stanie dopasować zarówno limit spożywanych kalorii na dany dzień, ale też przygotuje przepisy na smaczne posiłki sporządzane w oparciu o ulubione produkty żywnościowe. Trener personalny Daniel Kosobudzki jest w stanie zbadać wiek metaboliczny podopiecznego, ilość tkanki tłuszczowej oraz masy mięśniowej, a także stopień nawodnienia organizmu. Na podstawie szczegółowej analizy składu ciała i wszystkich niezbędnych parametrów, trener będzie w stanie zaproponować dietę idealnie dopasowaną do potrzeb i indywidualnych preferencji. Warto ją połączyć z efektywnym treningiem, którym również zająć powinien się specjalista.

Kontrolowana aktywność fizyczna

Wiele osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów lub po prostu wyrzeźbić sylwetkę rzuca się w wir ćwiczeń, zazwyczaj stawiając na wysoką intensywność. Niekoniecznie takie rozwiązanie będzie właściwe – efektywne treningi indywidualne są zazwyczaj krótkie, ale w sposób właściwy angażują konkretne partie mięśniowe, stymulując je do szybkiego wzrostu. W przypadku aktywności fizycznej istotna jest kwestia zachowania odpowiedniej techniki podczas wykonywanych czynności. Nieumiejętne korzystanie z dostępnych na siłowni urządzeń czy ciężarów może skutkować nie tylko brakiem efektów, ale też kontuzjami. Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego dają gwarancję skorygowania ruchów przez profesjonalistę. Doradzi on też treningi zgodne z upodobaniami podopiecznego, proponując poszczególne aktywności. Warto zadbać o to, by wybrać osobę z odpowiednią energią i entuzjazmem – dzięki temu dbanie o sylwetkę nie będzie kojarzyło się z restrykcyjną dietą i trudnymi ćwiczeniami, ale dobrą zabawą i poprawą samopoczucia.

Opracowanie:
Sosnowiec, Przejazd 3
tel. 507 950 471
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz