Materiał Partnera

Dlaczego stosuje się środki ochrony roślin?

Dlaczego stosuje się środki ochrony roślin?

Podczas hodowania roślin, te są narażone na niszczenie przez szkodniki oraz choroby. Aby przeciwdziałać takim działaniom, należy zastosować odpowiednie preparaty do zwalczania insektów i chorób. Należy pamiętać jednak o tym, żeby właściwie dobrać chemię do problemu, który należy najpierw zdiagnozować. Nie wolno stosować środków ochrony roślin na zapas, ponieważ to może zaszkodzić plonom, zamiast im pomóc.

Na co uważać podczas stosowania środków ochrony roślin?

Większość preparatów to silne chemiczne specyfiki, które są bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas korzystania należy zadbać o to, żeby środek nie dostał się do oczu, a także zabezpieczyć skórę przed kontaktem ze specyfikiem. O poziomie toksyczności informują nas piktogramy na opakowaniu. Niestety mimo tych informacji i ostrzeżeń dochodzi do wielu zatruć i wypadków, ponieważ ludzie nieodpowiedzialnie stosują się do zaleceń producentów. W razie wątpliwości należy zapytać się sprzedawcy o porady dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Przed zastosowaniem preparatu koniecznie należy przeczytać instrukcję, z której można się dowiedzieć o środkach bezpieczeństwa podczas korzystania ze specyfiku. Tego typu produkty można kupić w sklepach takich jak Agro-Sieć. Znajdziemy tam nie tylko środki ochrony roślin, ale także i wiele przydatnych artykułów ogrodniczych, między innymi nawozy do roślin, czy materiał siewny.

Dlaczego warto nawozić rośliny?

Nawóz to świetne narzędzie do rozwoju i ochrony roślin w ogrodzie. Dzięki niemu plony stają się bujne, obficie kwitną, mniej chorują, a także są rzadziej atakowane przez szkodniki. Dobrze jest wiedzieć, kiedy nawozić oraz jakich specyfików używać do danych roślin. Zupełnie inne preparaty stosuje się latem, a jeszcze inne jesienią. Zależy to od temperatur i etapu plonów. Warto wspomnieć, że zazwyczaj stosuje nawozy sypkie, jednak latem rozcieńcza się je z wodą.

Wyróżnia się kilka rodzajów nawozów. Są to między innymi nawozy dolistne, które można stosować regularnie lub gdy wymagana jest szybka interwencja ratowania rośliny.  Dzięki szybkiej reakcji poprawimy jej kondycję i wygląd zewnętrzny. Nawozy mineralne stosuje się w celu dostarczenia składników odżywczych, lecz te preparaty nie poprawiają jakości gleby. Warto stosować je razem z nawozami organicznymi.

Opracowanie:
Chełmno, Przemysłowa 6
tel. 56 677 04 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz