Materiał Partnera

Dlaczego ogrzewanie podłogowe jest dla nas korzystne?

Dlaczego ogrzewanie podłogowe jest dla nas korzystne?

Przy budowie domu jednorodzinnego, zawsze warto zastanawiać się nad alternatywnymi modelami systemu grzewczego, niż tych prowadzonych w ścianach rur, doprowadzających ogrzewaną wodę do grzejników. Przykładem proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, są zatem powietrzne pompy ciepła, które jednak są drogie w realizacji, lub też znacznie tańsze, ale również wydajne ogrzewanie podłogowe. Dowiedz się, dlaczego warto no nie postawić!

Komfort użytkowy

Ogrzewanie podłogowe rekomendowane jest zarówno przy budowie domu dla singla, pary, rodziny z dziećmi, czy dla emerytów. Szczególnie zainteresować się tą technologią powinni zaś alergicy oraz astmatycy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na tworzący się zdrowy mikroklimaty, oraz brak zjawiska wirowania w powietrzu kurzu. Ograniczone jest również wysuszanie powietrza, a rozkład temperatury w pomieszczeniu jest równomierny. Łatwo zatem sterować cały systemem i dostosowywać go do warunków panujących na zewnątrz.

Warto wiedzieć! W przypadku rodzin z dziećmi, ogrzewanie podłogowe pozwala na zabawę naszych pociech bezpośrednio na podłodze. Nie ma zatem niebezpieczeństwa przeziębienia, czy innych chorób.

Dbając o estetykę

Pomimo tego, iż grzejniki występują dzisiaj nawet w awangardowych, geometrycznych formach mogąc stanowić dodatkową ozdobę wnętrza, dla wielu właścicieli domów, są one przeszkodą aranżacyjną. Nie tylko mowa o kwestiach wizualnych, ale również tych dotyczących rozmieszczenia mebli, w tym sof, stołów jadalnianych itd. W przypadku ogrzewania podłogowego, nie ma żadnej przeszkody w dowolnym kreowaniu wizerunku wnętrza, na co zwraca wiele osób decydujących się na to rozwiązanie.

Nie zapominając o oszczędności

Ogrzewanie podłogowe w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikowymi modelami  to inwestycja droższa w realizacji nawet o 30%. Jej zwrot może być jednak błyskawiczny, zwłaszcza jeśli postawimy na nowoczesne źródła ciepła, takie jak kolektory słoneczne. Każdego roku można zatem przy pełnym komforcie cieplnym, uzyskiwać wysoki poziom optymalizacji kosztów za użytkowanie! Podkreślić tutaj również warto to, że sieci ogrzewania podłogowego nie trzeba konserwować. Instalacja nie ulega korozji, a także nie osadza się w niej kamień kotłowy. Jeśli jesteś zatem zainteresowany technologią ogrzewania podłogowego, koniecznie skontaktuj się z firmą Hydro-Instal Daniela Dziducha, która podejmuje się działań kosztorysowania, projektowania, a także montażu. Ten opiera się między innymi o specjalne rury, które nie mają tzw. pamięci kształtu, co ułatwia ich wykorzystanie i podwyższa ich jakość

Opracowanie:
Osuchy 45
tel. 606 290 820
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz