Artykuł sponsorowany

Dlaczego miedź jest jednym z najczęściej przetwarzanych powtórnie surowców? – zdaniem eksperta z firmy Złomtrans Piotr Gabryś

Dlaczego miedź jest jednym z najczęściej przetwarzanych powtórnie surowców? – zdaniem eksperta z firmy Złomtrans Piotr Gabryś

Elementy wykonane z miedzi podlegają recyklingowi, co oznacza, że można z nich z powodzeniem stworzyć nowe wyroby o doskonałych parametrach. Renomowane skupy złomu takie jak Złomtrans z Bobrowników w województwie lubelskim przyjmują miedź niezwykle chętnie – jej cena jest stabilna i wysoka, dzięki czemu ponowne jej przetwarzanie jest także opłacalne. Dlaczego jednak miedź jest tak cenionym surowcem wtórnym i co się z niej wykonuje?

Doskonałe parametry

Główną wartością miedzi jest to, że może być ona wielokrotnie przetwarzana bez utraty swoich właściwości. To zaleta, którą posiada niewiele surowców wtórnych – z reguły podczas recyklingu tracą one nieco ze swoich pierwotnych parametrów. Dodatkowym atutem tego metalu nieżelaznego jest też niewielki zakres energii potrzebny do obróbki wcześniej wykorzystanego już miedzianego elementu. Odzyskiwanie miedzi jest zatem bardzo korzystne ze względów ekonomicznych, ale nie tylko.

Przede wszystkim recykling miedzi przyczynia się do znacznego pokrycia ogromnego zapotrzebowania na ten surowiec. Jest on bowiem wykorzystywany do produkcji wielu istotnych komponentów w branży budowlanej czy elektronicznej, dlatego możliwość ponownego przetwarzania zapewnia mniejsze potrzeby w zakresie wydobywania miedzi, a tym samym ochronę środowiska.

- powiedział specjalista z firmy Złomtrans Piotr Gabryś.

Ten skup złomu przyjmuje miedziane elementy i może przyjąć spore ilości wyrobów z tego metalu. Gdzie zatem najczęściej stosuje się miedź?

Wiele zastosowań elementów miedzianych

Poszczególne wyroby z miedzi znalazły szerokie zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Miedź można odzyskiwać np. z rur, które tworzą wydajną instalację hydrauliczną. Po jej zmodyfikowaniu bądź zlikwidowaniu warto elementy przekazać do skupu złomu, który zajmie się ich recyklingiem. Miedź nie ulega korozji, jest niepalna, a jej zastosowanie oznacza brak konieczności konserwacji, dlatego tak chętnie wykorzystuje się ją właśnie w budownictwie. Elementy miedziane znaleźć można także w instalacjach solarnych, chłodzących czy grzewczych – tu główną rolę odgrywa doskonała przewodność cieplna miedzi.

Jest ona także świetnym przewodnikiem energii elektrycznej. Z tego względu wyroby miedziane znajdują się w komponentach stosowanych w przemyśle. Z miedzi wykonuje się podzespoły do urządzeń elektronicznych, np. komputerów. Co ciekawe, ze zużytego komputera stacjonarnego odzyskać można ponad kilogram miedzi, dlatego warto zdecydować się na oddanie poszczególnych komponentów do skupu złomu. Warto przy tym wspomnieć, że po ponownym przetworzeniu elementy z miedzi nie tracą swoich pierwotnych właściwości.

Nie tylko miedź – co jeszcze warto sprzedać w skupie złomu?

Firma Złomtrans istnieje na rynku od 1992 roku. Od początku działalności zajmuje się skupowaniem złomu różnego typu. Przyjmuje złom metali nieżelaznych, stali nierdzewnej, stalowy oraz żeliwny. Oferuje zarówno skup detaliczny, jak i hurtowy. Klienci zakładu mogą samodzielnie przywieźć złom siedziby w Bobrownikach lub skorzystać z usługi odbioru.

Oprócz złomu skupuje również akumulatory z samochodów, motocykli oraz maszyn przemysłowych bez względu na jego stan techniczny. Doświadczony pracownik za każdym razem dokonuje profesjonalnej wyceny i wypłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem. Należność może zostać wypłacona do ręki gotówką lub przelewem.

Opracowanie:
Bobrowniki, Dęblińska 10A lok. 2
tel. 81 865 89 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz