Materiał Partnera

Dlaczego lepiej wybrać tradycyjna taksówkę niż Ubera, lub BlaBlaCar?

Dlaczego lepiej wybrać tradycyjna taksówkę niż Ubera, lub BlaBlaCar?

Kiedy szybko musimy gdzieś dotrzeć, a nie możemy skorzystać z własnego auta, taksówka jest najlepszym rozwiązaniem. Po nocnej imprezie, w delegacji w obcym mieście, czy wtedy, kiedy spieszymy się na ważne spotkanie, a nasz samochód jest w naprawie. Kiedyś zadzwonienie w takiej sytuacji po taksówkę była oczywiste – dziś na rynku dostępne są też inne, nowoczesne rozwiązania, takie jak Uber, czy BlaBlaCar. Jednak na nich nie zawsze możemy polegać.

Taksówka – pewniejsza niż Uber

Uber to aplikacja, pozwalająca na wezwanie transportu – działa ona jednak głównie w dużych miastach. Poza tym, decydując się na Ubera, nigdy nie wiemy, kto będzie nas wiózł. Aplikacja informuje oczywiście, ile miejsc będzie w samochodzie, oraz jakiej będzie on marki. Nie wiemy natomiast za wiele na temat prowadzącego go kierowcy. By zostać kierowcą Ubera, wystarczy posiadać własny samochód, smartfon i sporo czasu. Nie ma żadnych egzaminów, badań i licencji. Taksówkarze to natomiast licencjonowani kierowcy, którzy przechodzą wieloetapowy proces przygotowania do zawodu. Taksówkarz, to osoba, która musi dobrze znać topografię miasta. Dlatego też, wybierając taksówkę, jesteśmy po prostu w lepszych rękach, niż w przypadku Ubera – mamy pewność, że kierowca, który nas wiezie, zna się na swojej pracy. Jeśli więc potrzebujemy szybkiego transportu, zamiast sięgać po aplikację, dzwońmy po Taxi Kielce 50 33 11111.

Na twoich warunkach

Inną, nowoczesną alternatywą dla taksówek jest BlaBlaCar – to rozwiązanie, z którego korzysta się głównie jadąc w nieco dłuższą trasę – z jednego miasta do drugiego. Założenie BlaBlaCar, polega na tym, że osoby mające wolne miejsca w samochodzie, które planują jechać w dłuższą podróż, za niewielką opłatą oferują zabranie po drodze kogoś, kto szuka transportu na ich trasie. To taki nowoczesny autostop – działający w oparciu o specjalną platformę internetową. Problem polega jednak na tym, że BlaBlaCar nie jest dostępny od ręki. Musimy wyszukać kierowcę, który jedzie naszą trasą i przystać na jego warunki, na przykład co do godziny wyjazdu, czy muzyki grającej w samochodzie podczas podróży. Przez to BlaBlaCar nie sprawdza się w nagłych sytuacjach, oraz wtedy, kiedy chcemy dotrzeć gdzieś na konkretną godzinę. Takie nowości jak Uber czy BlaBlaCar są oczywiście warte wypróbowania, jednak jeśli zależy nam na komfortowym transporcie na naszych warunkach, zdecydowanie lepiej będzie po prostu wybrać klasyczną taksówkę.

Opracowanie:
Kielce, Nowaka-Jeziorańskiego 95 lok. 31
tel. 503 311 111
Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz