Materiał Partnera

Deska tarasowa z kompozytu - co to takiego?

Deska tarasowa z kompozytu - co to takiego?

Taras stanowi szczególne miejsce w naszym przydomowym królestwie. Pozwala cieszyć się walorami słonecznych dni nawet w centrum zatłoczonego miasta. Aby jednak spełniał tę funkcję, konieczne jest, aby był dobrze urządzony. Materiałem gwarantującym najlepszą atmosferę na tarasie jest oczywiście drewno. Niestety nie jest ono wolne od wad. Aby część z nich zniwelować, opracowano tak zwaną deskę kompozytową. Czym tak naprawdę jest ten materiał?

Wygląd drewna, wytrzymałość PCV

Deska kompozytowa to stosunkowo nowy wynalazek, jednak ze względu na swoje szczególne właściwości zdążyła zyskać spore uznanie. Ten rodzaj deski tarasowej tworzy się poprzez połączenia drewna z polichlorkiem winylu (PCV). Zdarzają się również konglomeraty drewna z polipropylenem. Dzięki temu końcowy produkt zyskuje walory estetyczne drewna, jest jednak zdecydowanie bardziej odporny na grzyby i pleśnie, znacznie trwalszy, a także nie wymaga specjalistycznej konserwacji ani impregnacji. Układanie deski kompozytowej zwykle odbywa się na legarach i dzięki jednolitej konstrukcji nie jest szczególnie problematyczne. Jeśli nie czujemy się pewnie w tym zakresie, warto poprosić o pomoc ekspertów, takich jak firma Kar-Bud Karolina Tomczak z Piastowa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że taras zostanie wykonany profesjonalnie.

Dla kogo deska z kompozytu?

Deska kompozytowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie mieć taras wykończony w sposób estetyczny i zapewniający dobrą atmosferę. Jednocześnie nada się dla osób nieufających zbytnio we właściwości litego drewna lub po prostu niemających sposobności do jego regularnej konserwacji. Deski kompozytowe są zawsze jednolite, nie posiadają sęków. Dzięki temu dobrze nadają się do tarasów urządzanych stylem nowoczesnym. Układanie desek kompozytowych nie jest również procesem szczególnie kosztowym i problematycznym, zatem rozwiązanie to pozwoli na oszczędzenie czasu i zasobów.

Ten typ materiału nie jest wolny od wad, choć w wielu przypadkach posiada ich zdecydowanie mniej niż drewno lite. Deski kompozytowe trudniej dopasować do nieregularnych kształtów powierzchni, ponadto są puste w środku, przez co wymagają specjalnych listew maskujących. Nie są również odporne na zarysowania, działanie słońca i wysokich temperatur. Nie zmienia to faktu, że deska kompozytowa jest szczególnie atrakcyjnym materiałem do urządzenia wymarzonego tarasu.
Opracowanie:
Piastów, Wieniawskiego 42
tel. 666 629 812
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz