Materiał Partnera

Dekoracje okienne – żaluzje i rolety

Dekoracje okienne – żaluzje i rolety

Osłony okienne – żaluzje i rolety – nie tylko chronią nasze pomieszczenia przed okiem przechodniów i nadmiernym światłem, ale są świetnym sposobem na dekoracje wnętrza. Liczy się faktura, rozmiar, kolor, materiał oraz typ. Najczęściej wybieranymi odmianami są rolety tekstylne oraz żaluzje drewniane, które sprawdzają się zarówno w salonie, kuchni, jak i sypialni czy nawet łazience.

Rolety i żaluzje zamiast zasłon

Najlepsi producenci rolet i zasłon, a także plis, tacy jak Abi-Pro PW Mirosław Kuprel są w stanie zaoferować setki różnych odmian osłon okiennych, które sprawdzą się w roli dekoracyjnej. To właśnie odpowiednio dobrane żaluzje – czy to aluminiowe, czy drewniane – oraz rolety tekstylne mogą zamienić przestrzeń mieszkalną w jeszcze bardziej atrakcyjną, a także przytulniejszą. Warto poradzić się specjalistów związanym z dystrybucją tego typu produktów, w sprawie doboru odpowiedniego produktu do koloru ścian, wielkości pomieszczenia, a także stylu, w którym zostało urządzone dane wnętrze. Olbrzymią zaletą dobrze przypasowanych rolet bądź żaluzji jest brak konieczności stosowania zasłon – wiąże się to z łatwiejszym utrzymaniem czystości, a także z większą przestronnością pokoi.

Żaluzje drewniane – styl eko

Ten typ żaluzji zdobył popularność głównie dzięki swojemu klasycznemu i naturalnemu wyglądowi. Wnętrza przyozdobione żaluzjami drewnianymi stają się eleganckie, ale również przytulniejsze oraz bardziej naturalne. Zaletami żaluzji drewnianych są przede wszystkim: wysoka wytrzymałość, świetna izolacja termiczna i świetlna, a także niepowtarzalna estetyka. Drewno bardzo dobrze prezentuje się razem z promieniami słonecznymi, dlatego odsłonięte żaluzje ożywiają salony, jadalnie, kuchnie, łazienki oraz sypialnie. Warto dobrać również ich odpowiedni kolor. W salonie dobierz żaluzje drewniane w kolorze mebli bądź posadzki (ciemne dla stylu rustykalnego, jasne bądź białe dla stylów klasycznego i skandynawskiego). W sypialniach i pokojach dziecięcych może pokusić się o żaluzje drewniane w bardziej krzykliwych kolorach.

Rolety i plisy – eleganckie czy ekstrawaganckie?

Jeśli chodzi o rolety i plisy, są one przeznaczone zarówno do wnętrz urządzonych w eleganckich aranżacjach, jak i w tych bardziej przytulnych. Liczy się bowiem odpowiedni kolor, transparentność oraz typ wykorzystanego materiału. Dobierając rolety, zwróć szczególną uwagę na odporność na wilgoć. W kuchni i łazience powinny zostać zainstalowane rolety o niskim współczynniku nasiąkania wodą. W przypadku rolet i plis niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego materiału pod kątem przepuszczalności światła. Niektóre materiały – bardziej zwiewne, lekkie i przypominające zasłony – mogą o zmroku i przy zapalonym świetle ukazywać z zewnątrz cienie przedmiotów i osób poruszających się w pomieszczeniach. Tego typu rozwiązania stosuj, zatem głównie przy oknach wychodzących na ogród zamknięty. W innym przypadku wybierz rolety w pełni nieprzepuszczalne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz