Materiał Partnera

Dekoracje ceramiczne jako dopełnienie aranżacji wnętrza

Dekoracje ceramiczne jako dopełnienie aranżacji wnętrza

Jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, od budownictwa, poprzez medycynę i elektronikę, na przemyśle kosmicznym kończąc. Jest obecna w każdym domu. Pełni funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Ceramika, bo o niej mowa, jak widać, ma wszechstronne zastosowanie. Jej niesłabnąca popularność powoduje, że coraz więcej osób wykorzystuje przedmioty ceramiczne do aranżacji wnętrz.

Figury i rzeźby

Figury i rzeźby w różnych formach to raczej ekskluzywne i wyrafinowane ozdoby do domu czy mieszkania. Niezależnie od stylu panującego we wnętrzach, możesz dobrać przedmiot w takiej formie, by wkomponował się w wystrój pomieszczenia bądź był charakterystycznym i wyróżniającym się elementem. Figury i rzeźby mogą przybierać różne kształty, np. czaszki, rośliny, figury geometryczne. Szeroki wybór takich bibelotów pozwala na dopasowanie ich do stylistyki pomieszczeń, ale też do osobowości mieszkańców. Krakowska firma Rota oferuje wykonane ręcznie rzeźby, głównie w postaci aniołów, ale także ceramicznych zwierząt oraz smoków. Wszystkie dzieła są wykonywane z gliny szamotowej  przez cenionego, w Polsce i poza jej granicami, rzeźbiarza. Idealnie nadają się jako ozdoba do salonu, ale także jako dekoracja balkonowa i ogrodowa. Firma Rota jest łącznikiem między artystą a klientem. Promuje i oferuje twórczość rzeźbiarza. Figurysurowe lub szkliwione, małe, średnie i duże. Możesz wybrać skrzydlatego anioła stojącego albo ceramicznego anioła skulonego z mieniącymi się skrzydłami. Dla koneserów sztuki ciekawą propozycją będą szamotowe anielskie akty i półakty. Każda z proponowanych rzeźb jest oryginalna i niepowtarzalna, co czyni je wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju.

Wazony, talerze i patery

Wazony można spotkać w wielu rozmiarach i ciekawych kształtach. Możesz wybrać spośród wielu barw i wzorów. We wnętrzach, w których stawia się na naturalne materiały, idealnie sprawdzą się wazony gliniane – świetnie będę prezentowały się te wykonane z gliny szamotowej pozostawione w stanie surowym, bez żadnych szkliwień. Do stylu skandynawskiego będą pasowały ceramiczne białe, a w bogato zdobionych wnętrzach świetnie będą wyglądały te ze srebrnymi lub złotymi zdobieniami. Stół w jadalni lub w kuchni może zdobić wzorzysta, ceramiczna patera – na niższej lub wyższej nóżce, wypełniona owocami lub pachnącym domowym ciastem. Porcelanowe albo fajansowe talerze – te wiekowe i te w nowoczesnym wydaniu mogą być ciekawą dekoracją kredensów i witryn, ustawionych w jadalni lub salonie.

Pamiętaj, że aby stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny nastrój i zmienić nieco jego charakter, nie musisz zmieniać całego wyposażenia. Często wystarczy wprowadzenie niewielkich detali, jak odpowiednio dobrane akcesoria i dekoracje. Te ostatnie, potrafią nadać pomieszczeniom wyjątkowości i ekskluzywności. Tak jak piękne i unikatowe ceramiczne anioły szamotowe od firmy Rota.

Opracowanie:
Kraków, Komuny Paryskiej 54 lok. 46
tel. 505 105 131
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz