Artykuł sponsorowany

Dbasz o swój dom, dbaj o jego przewody kominowe

Dbasz o swój dom, dbaj o jego przewody kominowe

Zbliża się zima. Zaczął się kolejny sezon grzewczy. Z tego względu warto przypomnieć o obowiązku przeprowadzenia kontroli kominiarskiej, która służy m.in. ocenie stanu komina oraz jego okresowemu czyszczeniu. Zaniedbany komin to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich mieszkańców domu. Przegląd powinien wykonać prawdziwy fachowiec. Bez właściwego oczyszczenia przewodów kominowych może dojść do pożaru lub zaczadzenia.

Co oferują współcześnie firmy kominiarskie?

Usługi kominiarskie przez lata zmieniły się zupełnie. To już niekoniecznie umorusany pan w czarnym mundurze i cylindrze. To doskonale wyszkolony i wyposażony w nowoczesny sprzęt specjalista w swojej dziedzinie. Takie firmy jak Zakład kominiarski kominiarze Krzysztof i Adrian Bednarkiewicz  zwykle istnieją  wiele lat na rynku. Specjalizują się w wykonywaniu rodzaju usług kominiarskich. Takie firmy od wielu lat cieszą się dużym uznaniem wśród klientów indywidualnych jak i firm. Do ich grona można zaliczyć:

  • instytucje państwowe,
  • spółdzielnie mieszkaniowe,
  • administracje budynków,
  • banki,
  • jednostki wojskowe,
  • prywatni inwestorzy.

Nowoczesny zakład kominiarski jest wyposażony w nowoczesny sprzęt pomiarowy i badawczy wg. standardów stosowanych w krajach Unii Europejskiej, do którego można zaliczyć m.in. anemometry do pomiaru ciągu kominowego, kamerę, aparat cyfrowy do wewnętrznej inspekcji komina oraz wielozakresowe radiotelefony do bezpośredniej łączności podczas wykonywania prac itp. Dzięki takiemu wyposażeniu oraz temu, że prace są wykonywane w sposób sumienny, rzetelny i fachowy z roku na rok zwiększa ilość  zleceniodawców takich firm. Pracownicy zatrudnieni w takich firmach kominiarskich cechują się wysoką etyką zawodową jak również dbałością o godność mistrza kominiarskiego. Na bieżąco uzupełniają wiadomości w miarę ukazujących się nowych aktów prawnych i następującego postępu technicznego w zakresie budownictwa, gazownictwa, klimatyzacji ochrony środowiska. Uczestniczą w szkoleniach, konferencjach poświęconych problematyce kominiarstwa, dzięki czemu firmy wciąż podnoszą jakość oferowanych usług.

Jaka jest historia kominiarstwa?

Historia zawodu kominiarza jest prawdopodobnie tak długa, jak historia budowania kominów, jednak wiele wody upłynęło w rzekach, zanim profesja ta została uregulowana prawnie. W poszczególnych krajach kominiarstwo rozwijało się niezależnie. Kominiarstwo rozwijało się wraz z budownictwem, w szczególności miejskim, a to z kolei było regulowane przez władze. Dlatego na terenie Europy w każdym z krajów wykształcały się inne zasady i normy. Pierwszy cech kominiarski powstał w niemieckiej Norymberdze w roku 1515. Polscy kominiarze musieli dostosować się do obcych modeli fachu kominiarskiego. O ile Prusy i Austria rozwijały profesję i stopniowo regulowały ją prawnie, o tyle pod zaborem rosyjskim cechy likwidowano, a kominiarze musieli dołączać do straży pożarnej, która stanowiła formację zmilitaryzowaną. Zawiłości polskiej historii spowodowały spowolnienie rozwoju tej dziedziny. Na szczęście od kilku lat sytuacja diametralnie się zmienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz