Artykuł sponsorowany

Damskie fryzury 2020. Co jest teraz na czasie?

Damskie fryzury 2020. Co jest teraz na czasie?

Co składa się na nasz codzienny look? To przede wszystkim strój, makijaż, a także fryzura. To właśnie dzięki niej możemy poprawić drobne mankamenty urody i podkreślić jej zalety, a także dopasować wygląd do okoliczności i zaakcentować charakter całej stylizacji. Jak się okazuje, branża fryzjerska nie różni się od świata mody pod względem zmieniających się trendów. Jakie fryzury dla kobiet będą najmodniejsze w nadchodzącym czasie?

Naturalnie i dziewczęco

Od kilku sezonów w dziedzinie stylizacji fryzur możemy zaobserwować zjawisko "powrotu do natury". Chodzi tu o rosnącą popularność niewymagających intensywnych zabiegów stylizacyjnych fryzur, które wyglądają świeżo i dziewczęco. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest ponadczasowy bob, który od kilku lat w różnych wersjach utrzymuje się na topie. Obecnie króluje nieco dłuższa wersja takiego uczesania, z przedziałkiem na środku głowy i równo przyciętymi końcówkami sięgającymi nawet do linii ramion. Taka fryzura prezentuje się atrakcyjnie i pasuje na różne okazje, a do tego nie wymaga skomplikowanej stylizacji.

Krótko czy długo?

Spór pomiędzy zwolennikami długich włosów i krótkich fryzur w tym roku wciąż pozostanie nierozstrzygnięty. Na topie są bowiem zarówno uczesania nawiązujące nieco do stylu boho, a więc podkreślające naturalny splot długich kosmyków, jak i bardzo krótkie fryzury. Najnowszym hitem jest tzw. pixie cut, gdzie z tyłu i boków głowy włosy są krótkie, natomiast z przodu pozostawia się nieco dłuższe i często pocieniowane kosmyki, które pięknie podkreślają kształt twarzy. To dziewczęca propozycja nadająca fryzurze lekkości i odrobiny nonszalancji.

Powrót grzywki

W tym sezonie powrócą grzywki w różnych odsłonach. Mogą to być zarówno proste, dość ciężkie i symetryczne cięcia, jak i nieco bardziej fantazyjne kosmyki, które delikatnie oplatają czoło. Ciekawym rozwiązaniem jest zyskująca na popularności fryzura tzw. baby bangs, czyli bardzo krótka grzywka. Propozycja ta jest bez wątpienia odważna, ale potrafi dodać charakteru i przysłowiowego pazura całej stylizacji.

Nieco bardziej klasycznym rozwiązaniem jest natomiast tzw. curtain bangs, czyli uczesanie z dłuższą grzywką opadającą na boki. - Dodaje przedstawiciel salonu fryzjersko-kosmetycznego Bibiuti z Poznania. - Ta ponadczasowa fryzura, która niegdyś była znakiem rozpoznawczym słynnej Brigitte Bardot, to synonim kobiecości i doskonały sposób na podkreślenie atutów twarzy poprzez wyeksponowanie kości policzkowych.

Niezależnie od aktualnych trendów pamiętajmy jednak, że w modzie są zawsze włosy zadbane i zdrowe, dlatego nie zapominajmy o pielęgnacji i regularnych wizytach w salonie fryzjerskim.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz