Materiał Partnera

Czytanie jest ważne! Wybieraj najlepsze książki dla dzieci

Czytanie jest ważne! Wybieraj najlepsze książki dla dzieci

Świat dziecka jest niezwykły, tu króluje beztroska, fantazja i wspaniałe przygody. Czytając dzieciom otwieramy ich umysły na świat i wiedzę, rozwijamy zainteresowania, kształtujemy system wartości i postawę wobec świata. Nie warto kupować czegokolwiek!

Dobra książka

  • Będzie podnosić poziom kultury dziecka, a także wspierać jego harmonijny rozwój emocjonalny. Książka musi być dostosowana do wieku dziecka i jego wrażliwości, nie powinna rodzić lęku i niepokoju.
  • Niesie pozytywny i prawidłowy przekaz moralny, zgodny ze światopoglądem rodziców. Będzie promować właściwe postawy i zachowania, w szczególności niosące przesłanie szacunku wobec ludzi, kraju, zwierząt i przyrody, sprawiedliwego prawa i norm społecznych.
  • Uczy myślenia i radzenia sobie w przeróżnych sytuacjach, niesie rozrywkę na wysokim poziomie.
  • Rozwija wrażliwość na piękno, „tłumaczy świat”.
  • Kształtuje optymizm i wiarę w siebie.
  • Jest napisana ładnym językiem.
  • Sama w sobie ma dużą wartość artystyczną jako dzieło.

Godne polecenia

Wobec zalewu różnorakiej literatury dla dzieci można skorzystać ze sprawdzonej, doskonałej klasyki, dobrze odbieranej przez ludzi z całego świata. Wspaniałą pisarką jest np. Astrid Lindgren (1907-2002), szwedzka autorka literatury dziecięcej. To jej zawdzięczamy pełne uroku historie z życia „Dzieci z Bullerbyn”, niezwykłe przygody „Pippi Pończoszanki”, niesforne figle „Emila ze Smalandii” i wiele, wiele innych!

„Dzieci z Bullerbyn” to pozycja idealna dla dzieci zaczynających naukę w szkole. Chodź książka opisuje czasy już nieco odległe od naszych, gdzie nie było nowoczesnej techniki, to dzieci, ich radość i ciekawość życia, psoty i żądza przygód, wciąż pozostają niezmienne.

Akcja toczy się w małej wiosce Bullerbyn i jej malowniczych okolicach oraz w szkole, do której uczęszczają dzieci. Britta, Anna, Lasse, Bosse i Olle to główni bohaterowie historii. Mają od 7 do 9 lat i są nierozłączni. Masę czasu spędzają na fascynujących zabawach na świeżym powietrzu, są niezwykle samodzielni i pomysłowi. Biegają po łąkach, bawią się ze zwierzętami, pływają w jeziorze, nieraz wybierają się na małe wycieczki. Szukają skarbów, uciekają przed groźnym baranem, pomagają swojej nauczycielce, gdy jest chora. Dziewczynki zostają piastunkami małej Kerstin i poznają jak ciężko jest właściwie wychować malucha. Dzieci bardzo się kochają, choć nieraz płatają sobie nawzajem różne śmieszne figle. Dziewczynki rywalizują z chłopcami i często się z nimi wyzywają, chodź w dalekich planach wszystkie panienki z Bullerbyn mają zamiar poślubić swoich niesfornych przyjaciół. Dzieci okazują zawsze szacunek starszym i rodzicom, zazwyczaj są posłuszne i grzeczne. Nigdy nie dokucza im nuda i rozżalenie z powodu tego, że mieszkają w maleńkiej wiosce. Są zadowolone ze swego losu, wesołe i szczęśliwe.

Księgarnia Bajka Plus. Alicja Dubińska to miejsce, gdzie znajdziesz dobrą fascynującą książkę dla Ciebie i Twojego dziecka. Przyjdź, zapytaj i wyjdź z najlepszą lekturą!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz