Materiał Partnera

Czym wyróżniają się najlepsze pracownie fotograficzne? Jak znaleźć dobrego fotografa?

Czym wyróżniają się najlepsze pracownie fotograficzne? Jak znaleźć dobrego fotografa?

Branża fotograficzna rozwija się bardzo szybko dzięki nowoczesnej technologii – co chwila powstaje coraz nowszy i bardziej zaawansowany sprzęt i osprzęt fotograficzny i tworzone są nowe programy komputerowe. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pracownie fotograficzne są w stanie wykonać tak samo wysokie jakościowo fotografie. Warto wiedzieć, w jaki sposób rozróżnić firmy amatorskie od profesjonalnych zakładów fotograficznych, które znają tajniki fotografowania zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego – taką wiedze posiada Foto-S.

Szeroki zakres usług

Pierwszym krokiem przy wyborze pracowni fotograficznej powinno być sprawdzenie zakresu oferowanych przez nią usług. Najlepiej podejmować współpracę z takimi zakładami fotograficznymi jak Foto-S z Gliwic. Studio to zatrudnia fotografów z pasją, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy w różnych warunkach, a także na różnym sprzęcie. Dzięki temu są oni świetnie przygotowani do wykonywania zdjęć do dokumentów, przeprowadzania sesji plenerowych i studyjnych, a także wykonywania fotoalbumów, grafik (np. reklamowych) czy też wywoływania filmów. Najlepsi fotografowie, którzy tworzą zespół Foto-S dzięki zmysłowi artystycznemu i umiejętnościom dziennikarskim są w stanie wykonać również niepowtarzalne reportaże, które zachwycą klientów swoją zmysłowością, a także naturalnością. Zdjęcia wykonane bez wcześniejszego przygotowania fotografowanych osób ukazują magię różnego rodzaju uroczystości – klienci często proszą o wykonanie zdjęć na płótnie, zdjęć na piance czy tak zwanych fotoplakatów (wykorzystywane również w reklamie).

Nowoczesny sprzęt

Drugim najważniejszym wyznacznikiem przy ocenie profesjonalizmu danej pracowni fotograficznej jest wykorzystywany przez nią sprzęt. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wysokiej klasy kamery, aparaty fotograficzne i cały asortyment do osprzętu, lecz także o stosowaną technologię. Pracownia Foto-S jest w tej kwestii przygotowana w sposób profesjonalny. Wykonuje zdjęcia przy wykorzystaniu Minilab FRONTIER LP 7100, a wszystkie wydruki tworzy na papierze fotograficznym srebrowym. Filmy zaś wywołuje w procesie C-41, E-6 i B&W, metodami ręcznymi, dzięki czemu posiadają one obraz najwyższej jakości. Olbrzymim udogodnieniem oferowanym przez takie studia fotograficzne jak Foto-S jest wysyłka zdjęć przez klienta poprzez internetowy program Fotosender lub przeglądarkę WebPhoto – pozwala to klientowi na oszczędność czasu i pieniędzy. W dodatku przesłane zdjęcia nie stracą swojej jakości tak jak w przypadku wysyłki pocztą elektroniczną. Pamiętaj, że najlepsze studia fotograficzne doskonale znają się na obróbce graficznej – tzw. fotoedycji – co pozwala im na tworzenie fotomontaży, retuszu zdjęć, reprodukcji zdjęć czy fotokolaży. Najważniejszą cechą dobrego fotografa jest jednak zaangażowanie, pasja w pracy z ludźmi, a także zmysł artystyczny – wszystkie te cechy wyróżniają profesjonalistów pracowni fotograficznej Foto-S.

Aplikacja Mobile Foto Kiosk

Studio fotograficzne Foto-S oferuje również darmową aplikację Mobile Photo Kiosk, która pozwala na zamawianie zdjęć prosto z telefonu. Aplikacja ta dostępna jest do pobrania ze sklepów Play, App Store, Windows Phone bądź przy pomocy kodu QR ze strony internetowej zakładu fotograficznego. Jej działanie jest bardzo proste: wybierz laboratorium, wybierz produkt, zaznacz zdjęcia, wyślij zdjęcia i przyjdź po ich odbiór!

EVENT PRINT

Firma udostępnia również system Event Print. Jest to nowoczesny, mobilny system do natychmiastowego wydruku zdjęć z telefonów i tabletów. Istnieje możliwość personalizacji wydruków poprzez dodanie logo, imion oraz daty ślubu bądź dowolnego tekstu, co powoduje iż klienci bardzo chętnie zamawiają taką usługę podczas ślubów, studniówek oraz imprez firmowych.

Opracowanie:
Gliwice, Matejki 6
tel. 32 300 65 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz