Artykuł sponsorowany

Czym się różnią wędliny przemysłowe od wędlin tradycyjnych? Spiżarnia Babci Józi

Czym się różnią wędliny przemysłowe od wędlin tradycyjnych? Spiżarnia Babci Józi

Kiełbasy, boczek, wędlina – lady mięsne uginają się pod ciężarem różnorodnych specjałów. Produkcja przemysłowa na ogromną skalę niestety, ale zużywa bardzo dużo szkodliwych składników. Alternatywą są wyroby swojskie, domowe, tradycyjne, których na rynku coraz więcej. Co powinniśmy wiedzieć o produktach mięsnych? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co zwrócić uwagę?

Wędliny przemysłowe

Mięso, wędliny są źródłem białka., zawieraj ą także witaminy i składniki mineralne. Nie mniej jednak nie należy przesadzać z jego ilością, gdyż jest też jedzeniem wysokokalorycznym. Jeżeli chodzi o produkty mięsne to wyróżniamy wędliny, wędzonki, kiełbasy. Wędliny powstają głównie w procesie peklowania (sposób utrwalania mięsa za pomocą soli, cukru i innych przypraw). Dzięki niemu mięso ma różowoczerwoną barwę. Posiadają także dodatkowe składniki typu izolaty białkowe, azotyn sodu, fosforany, glutaminian sodu, karageny, skrobię. Najlepiej czytać etykiety bądź pytać sprzedawcę o skład.

Wędzonki z kolei produkowane są z jednego lub kilku rodzajów mięsa. Jeżeli chodzi o kiełbasy, poza mięsem zawierają tłuszcz, który jesteśmy w stanie dojrzeć sami. Trzeba bardzo uważać, gdyż zdarza się, że producenci wrzucają zastępcze składniki typu białko sojowe, mięso oddzielone mechanicznie, mięso gorszej jakości itp. Dość często co innego znajdziemy na etykiecie niż rzeczywiście jest w środku. Nie wspominając już o tym, że producenci wędlin są w stanie wyprodukować dwa kilogramy mięsa z jednego. Tymczasem, aby wyprodukować kilogram dobrego mięsa, potrzeba go znacznie więcej. Aby uniknąć rozczarowania najlepiej kupować wędliny tradycyjne wg receptur domowych od sprawdzonego producenta, który nie dodaje zbędnych konserwantów i wzmacniaczy smakowych.

Wędliny tradycyjne

W przypadku wędlin, mięs i kiełbas lepiej jest dopłacić, ale kupić produkt lepszej jakości. Chodzi o nasze zdrowie, gdyż wędlina wędlinie nie równa. Spiżarnia Babci Józi produkuje zgodnie z tradycyjnymi przepisami przekazywanymi od pokoleń. Używa przypraw typu sól, pieprz, czosnek. Sól jest konieczna, nie mniej jednak nie może być przesadzona, co jest częstą praktyką w tej branży.  Ponadto, produkty są wędzone naturalnym drewnem. Wędliny tradycyjne są dużo zdrowsze, gdyż w ich składzie jest dużo mniej wody, soli czy fosforanów. W związku z tym ich barwa i zapach, jest inny jak u typowych produktów. Warto także samemu w domu przyprawiać mięso i zapiekać lub pokusić się o domową produkcję na przykład na święta. Na szczęście coraz bardziej wzrasta świadomość społeczeństwa na temat sposobów wyrabiania produktów, szkodliwych składników i zdrowego żywienia, dzięki czemu konsumenci poszukują wędlin domowych, tradycyjnych lub ekologicznych oraz wyrobów swojskich.

Spiżarnia Babci Józi skupia się na wysokiej jakości produktach, doceniając małe rodzinne manufaktury. Produkty powstają zgodnie ze staropolskimi recepturami, z mięsa i nabiału od lokalnych dostawców. Firma oferuje zdrową żywność, dbając o zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. W ofercie Spiżarni Babci Józi znajdują się nie tylko swojskie wędliny, ale także sery owcze, jaja wiejskie oraz inne tradycyjne wyroby spożywcze. Wszystkie produkty są przygotowywane bez sztucznych dodatków, z naturalnych składników. 7. Firma współpracuje z lokalnymi hodowcami, kontrolując jakość surowców.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz