Materiał Partnera

Czym się kierować przy wyborze pościeli?

Czym się kierować przy wyborze pościeli?

Sen to ważny element życia, dlatego warto zadbać o jego dobrą jakość. Odpowiednie łóżko i materac odgrywają kluczową rolę, ale nie można zapominać również o pościeli. Na rynku dostępnych jest wiele poszewek na kołdrę i poduszki, które wykonane są z różnych materiałów. Wbrew pozorom wybór pościeli nie jest wcale taki oczywisty, dlatego podczas zakupu warto kierować się nie tylko wzorem, ale także wykonaniem.

Materiał

Dobra pościel powinna być wykonana z materiałów, które pozwalają skórze oddychać. Sztuczne tkaniny mogą powodować dyskomfort lub być zbyt szeleszczące, co na pewno nie ułatwi zasypiania. Dodatkowo słaba jakość materiału sprawi, że po jednym praniu poszewki wyblakną lub stracą swoją pierwotną formę, co na pewno nie wpłynie korzystnie na walory estetyczne. Materiały syntetyczne z pewnością mają wiele zalet, między innymi nie gniotą się, są tanie oraz szybką schną po praniu, ale sen pod taką pościelą nie jest zbyt dobrej jakości. Najlepsze są tkaniny naturalne, które pozwalają skórze oddychać i nie podrażniają jej. Należą do nich:

  • bawełna,
  • satyna,
  • atłas,
  • flanela,
  • kora.

Pościel wysokiej jakości, wykonaną z naturalnych materiałów można znaleźć w dobrych sklepach, jak na przykład Pościel & Pasmanteria Agnieszka Matusiak. Mamy wówczas pewność, że zainwestujemy w dobre tkaniny w przystępnej cenie.

Wygląd pościeli

Na rynku dostępne są komplety o różnorodnym wzornictwie, a ich wybór jest kwestią indywidualną. Jeżeli posiadamy łóżko bez pojemnika na pościel, dobrym pomysłem jest dopasowanie stylistyki poszewek do pozostałego wystroju wnętrza. Pościel będzie wówczas stanowiła dodatkowy element dekoracyjny, tworząc spójną całość z aranżacją sypialni. Ciekawym pomysłem jest również zakup poszewek dopasowanych do okoliczności. Wiele osób w okresie świątecznym zakłada poszewki z motywem zajączków w Wielkanoc czy Mikołajów na Boże Narodzenie.

Rozmiar pościeli

Podczas zakupów nie można także zapominać o rozmiarze poszewek. Warto wcześniej dobrze wymierzyć kołdrę, szczególnie jeżeli posiadamy pościel o niestandardowych wymiarach. Najpowszechniejsze rozmiary to 140 x 200 cm lub 160 x 200 cm, jednak coraz popularniejsze są duże kołdry, które przykrywają całe łóżko, na co warto zwracać uwagę. Należy pamiętać, że duże wzory lepiej prezentują się na większych poszewkach i taka wskazówka może ułatwić podjęcie decyzji podczas wyboru odpowiedniego kompletu pościeli.

Opracowanie:
Regulice, Chrzanowska 56
tel. 512 872 199
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz