Materiał Partnera

Czym się kierować przy wyborze kolonii dla dziecka?

Czym się kierować przy wyborze kolonii dla dziecka?

Wakacje to dla dzieci okres odpoczynku od szkolnych obowiązków. Warto, by był to czas wyjątkowy i bogaty w rozwijające dla niego atrakcje. Wielu rodziców decyduje się wówczas wyprawić swoje pociechy na kolonię. Rynek obfituje w wiele ciekawych ofert. Na którą z nich się zdecydować? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Miejsce i standard ośrodka

Dla dzieci, szczególnie latem, najbardziej atrakcyjne są kolonie organizowane nad morzem lub innym, większym akwenem. Dobrze, kiedy ośrodek zlokalizowany jest w pobliżu. Tworzy to większe możliwości, jeżeli chodzi o zapewnienie maluchom rozrywki. Dodatkowo nie trzeba tracić czasu na ewentualne dojazdy. Ogromne znaczenie ma także standard ośrodka. Należy zwrócić uwagę czy dzieci będą spały w pokojach, w domkach czy pod namiotami. Jeżeli w grę wchodzą tylko dwie pierwsze opcje, trzeba się upewnić, co do ich czystości oraz sprawdzić, ile osób będzie zakwaterowanych w jednym miejscu. Warto zwrócić uwagę także na dostęp do łazienki, jakość i ilość oferowanych posiłków oraz zabezpieczenie terenu. Dla bezpieczeństwa wszystkich dzieci, ośrodek powinien być ogrodzony. Ważnym aspektem jest także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Powinny się tam znaleźć atrakcyjne place zabaw, piaskownice czy huśtawki.

Wykwalifikowana kadra

Powierzając dziecko opiece obcych osób, musimy mieć pewność co do ich odpowiednich kwalifikacji. Każdy opiekun i wychowawca kolonijny musi ukończyć specjalny kurs oraz posiadać zaświadczenie o niekaralności. Jeżeli posiada on jeszcze jakieś dodatkowe szkolenia, które wpływają na jakość jego opieki- tym lepiej. Oprócz tego dużą rolę odgrywa osobowość- trzeba lubić dzieci, charakteryzować się empatią oraz łagodnym usposobieniem.  Ważna jest także liczba dzieci przypadająca na jednego wychowawcę. Im mniejsza jest jego grupa, tym więcej czasu może on poświęcić jednemu dziecku.

Bogaty program dzienny

Dzieci nie znoszą nudy. Każdy dzień musi być wypełniony po brzegi atrakcjami i rozrywką. Opiekunowie oraz wychowawcy są odpowiedzialni za zapewnienie maluchom interesujących przeżyć i dobrej zabawy. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wypoczynek na terenie ośrodka. Dobrze, kiedy dzieci odbywają wycieczki do pobliskich miast, zwiedzają i przy okazji ,w sposób przyjemny, zdobywają wiedzę. Z dobrym biurem turystycznym, takim jak np. Lena, które mieści się w Łowiczu- jest to możliwe. Podczas organizowanych przez nie kolonii najmłodsi uczą się i poznają świat przez zabawę.

Rekomendacje innych rodziców

Przy wyborze konkretnych kolonii dla dziecka, warto sugerować się opiniami innych rodziców, którzy również  wybrali je w zeszłym roku. Da to nam dobry pogląd na panujące w ośrodku warunki oraz jakość atrakcji, organizowanych przez opiekunów. Pamiętaj, że zadowolenie Twojego dziecka powinno być na pierwszym miejscu.

Opracowanie:
Łowicz, Długa 20B
tel. 604 284 833
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz