Materiał Partnera

Czym są rolety dzień-noc i kiedy je zastosować?

Czym są rolety dzień-noc i kiedy je zastosować?

Niezwykle popularnym ostatnio rozwiązaniem w kwestii osłony okiennej od wewnętrznej strony stały się rolety dzień-noc. Okazuje się, że jest to bardzo ciekawy wariant, nad którym warto się zastanowić. Czym taki typ rolety różni się od jej standardowej wersji i jakie są jego zalety? Kiedy możemy zdecydować się na roletę dzień-noc i czy pasuje ona do każdego pomieszczenia?

Stylowe pasy

Standardowa roleta to długi kawałek tkaniny, dopasowany szerokością do danego okna, zwijany i rozwijany w zależności od pory dnia. W taki sposób osłania się okno przed promieniami słonecznymi, wścibskimi podglądaczami czy po prostu dekoruje stolarkę. Jednolity, zazwyczaj również i jednokolorowy płat materiału coraz częściej wypierany jest przez pasiasty odpowiednik, czyli popularne rolety dzień-noc. Ich działanie w takim trybie oznacza, że możemy je regulować w dowolnym zakresie, wpuszczając taką ilość światła, która nam odpowiada. Roleta wykonana jest z dwóch odrębnych materiałów – po jeden na każdy pas. Mogą one zachodzić na siebie, dzięki czemu do pomieszczenia wpada sporo światła w dzień, mogą również być dopasowane w taki sposób, żeby uzupełniać wolne przestrzenie i stanowić prawie pełną osłonę okienną. Firma Rolterm posiada najlepsze tego typu produkty, które cechuje wysoka jakość wykonania oraz oryginalne wzornictwo. Rolety dzień-noc nie muszą być bowiem jednokolorowymi taśmami, mogą z powodzeniem stanowić dekorację stolarki okiennej dzięki bogatej ofercie renomowanych producentów.

Idealnie dopasowane

Okazuje się, że tego typu rolety nierzadko wykonywane są na specjalne zamówienie. Jeśli zatem posiadamy niewymiarowe okno o szerokości lub wysokości innej niż te najpopularniejsze, nie musimy się martwić. Specjalistyczna firma wykona dla nas rolety dzień-noc idealnie dopasowane akurat do naszej stolarki. Są one niezwykle funkcjonalne i proste w użytkowaniu – odporne na wysokie temperatury, łatwe w czyszczeniu oraz obsłudze. Niewątpliwe zalety tego typu produktów sprawiają, że są one obecnie najpopularniejszym wyborem. Posiadają jednak istotną wadę – nie można nimi w pełni zaciemnić danego pomieszczenia. Nawet przy perfekcyjnym skalibrowaniu pasów materiału, światło i tak będzie przepuszczane w niewielkich ilościach. Jeżeli zależy nam zatem na całkowitym wyeliminowaniu wpadających w dzień promieni, zainstalujmy zwykłe, standardowe rolety. Funkcjonalność i innowacyjność rolet dzień-noc powoduje jednak, że dłużej zastanowimy się nad takim rozwiązaniem. Warto pamiętać o tym, że muszą być wykonane najlepiej, dlatego zaufajmy jedynie renomowanym, doświadczonym producentom rolet i żaluzji.

Opracowanie:
Kraków, Wielicka 8
tel. 12 285 09 66
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz