Artykuł sponsorowany

Czym różni się awaria szybki i wyświetlacza w smartfonie? - Epicentrum

Czym różni się awaria szybki i wyświetlacza w smartfonie? - Epicentrum

Smartfony skutecznie wyparły telefony komórkowe, jednakże wiąże się z nimi poważny problem, z którym nie musieliśmy zmagać się przed erą dotykowych telefonów. Mowa o uszkodzonym ekranie oraz wyświetlaczu. Często sami nie wiemy, z jaką usterką musimy się zmagać. Serwisy naprawcze, takie jak Epicentrum najczęściej otrzymują zgłoszenia o pękniętym ekranie lub martwych pikselach, które widoczne są na smartfonie. Jednak czy wymiana szybki i wyświetlacza oznacza to samo?

Wymiana szybki w smartfonie – kiedy jest konieczna?

Szybka, czyli przednie szkiełko znajdujące się na ekranie smartfona to najbardziej awaryjny jego element. Jeszcze kilka lat temu większość telefonów miała ekrany akrylowe lub z tworzywa sztucznego, przez co łatwo można było je zarysować. Obecnie dość dużą popularnością cieszą się szkle ekrany, które w porównaniu do tych wcześniejszych wykazują znacznie większa odporność na zarysowania. Jednak wadą takich ekranów jest to, że łatwo ulegają pęknięciom. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, konieczna jest wymiana szybki w smartfonie. Takie usługi oferuje m.in. serwis telefonów komórkowych Epicentrum z Łodzi. Firma ta oprócz naprawy wyświetlaczy zajmuje się także uszkodzonymi ekranami dotykowymi, klawiaturami oraz głośnikami. Dodatkowo specjaliści z Epicentrum wymieniają baterię oraz czyszczą telefony i laptopy. Jednak warto wspomnieć, że główną działalnością jest sprzedaż zarówno nowych, jak i używanych telefonów komórkowych topowych marek. Sprzedaż obejmuje także akcesoria GPS oraz etui i szybki na ekrany.

Wracając jednak to tematu artykułu. Pęknięta szybka smartfona, liczne głębokie rysy, a nawet oderwanie się drobinek szkła znacznie utrudnia korzystanie z telefonu, a niekiedy nawet uniemożliwia wykonanie na nim jakichkolwiek czynności. Jeżeli uszkodzona jest wyłącznie szybka smartfona, możemy to sprawdzić w prosty sposób. Gdy możliwe jest korzystanie z telefonu, a dotyk działa jak dotychczas, wówczas czeka nas jedynie wymiana przedniej szybki. W chwili, gdy ekran dotykowy nie reaguje, wtedy zapewne uszkodzony został wyświetlacz LCD.

Czym jest wyświetlacz LCD i jakie są oznaki jego awarii?

By smartfon mógł odpowiednio pracować, musi być wyposażony w wyświetlacz LCD. W smarftonach stosuje się niemal identyczną technologię, jak w telewizorach LCD. Na taki wyświetlacz składa się kilka warstw, które są złożone z plastiku, polimerów oraz szkła. Wszystkie warstwy połączone ze sobą dają jednolity, biały obraz i czyste światło. Wszelkie uszkodzenia wyświetlacza LCD łatwo zdiagnozować, ponieważ tego typu usterki powodują ciemne plamy na ekranie, a także przestaje działać dotyk.

Diagnozowanie uszkodzeń smarftonów

Szklany panel dotykowy wraz z wyświetlaczem LCD mają zapewnić ochronę wnętrzu smarftona, a jednocześnie gwarantują prawidłowe jego działanie. Często sami nie wiemy, który dokładnie element się popsuł. W takich sytuacjach najlepiej udać się do serwisu komórkowego, ponieważ próba diagnozowania i naprawy na własną rękę może zakończyć się dużymi stratami finansowymi. Niekiedy naprawa zepsutego ekranu w smartfonie może sięgać poziomu połowy wartości telefonu, a to oznacza kilkaset złotych i więcej. W serwisach pracują fachowcy, którzy wiedzą jak odróżniać poszczególne awarie smartfonów. Ponadto dysponują oni sprzętem ułatwiającym naprawę.

Opracowanie:
Łódź, Rewolucji 1905 r. 32
tel. 780 003 733
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz