Materiał Partnera

Czym powinien cechować się hotel pracowniczy?

Czym powinien cechować się hotel pracowniczy?

Hotel pracowniczy to obiekt noclegowy przeznaczony dla osób, które są w nim zakwaterowane w okresie realizacji określonego projektu, lub podczas podróży służbowych. Hotel dla pracowników powinien się cechować niską ceną przy dobrej jakości zakwaterowania, które gwarantuje osobom  odpoczynek po często ciężkim dniu pracy. Restauracja na miejscu i dobre skomunikowanie obiektu to dodatkowe atuty.

Hotel pracowniczy jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla pracowników, którzy pracują z dala od swego miejsca zamieszkania. Za noclegi takie płaci najczęściej pracodawca, który oczywiście liczy się z kosztami, dlatego komfort odgrywa drugorzędną rolę. Najważniejszym kryterium jest cena. Hotel taki powinien być w przystępnej cenie, ale zarazem zapewniać akceptowalne warunki zakwaterowania.

Położenie hotelu pracowniczego

Oczywiście istotną rolę odgrywa położenie obiektu hotelowego. Jeśli znajduje się w pobliżu miejsca pracy wydelegowanych pracowników, jest to dodatkowy atut.  Doskonałe połączenie komunikacyjne, bliskość dużych aglomeracji podnoszą także wartość hotelu pracowniczego. Dobrym tego przykładem jest Hotel Anna w Będzinie, który znajduje się w obrębie powstałej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej grupującej 41 gmin.

Dla kogo jest hotel pracowniczy?

W miejscach takich bardzo często zakwaterowane są duże, zorganizowane grupy pracowników, które w danym miejscu pracują nad określonym zadaniem. Możemy wymienić tutaj ekipy budowlane i remontowe pracujące przy budowie dróg, obiektów handlowych czy mieszkaniowych.  Korzystają z nich także przedstawiciel handlowi,  konsultanci, osoby udające się na targi branżowe, konferencje czy wydarzenia firmowe oraz inni goście podróżujący w związku z obowiązkami zawodowymi. Również osoby młode np. studenci albo osoby, które chcą po prostu ograniczyć koszty noclegu.

Hotele pracownicze służą nie tylko podczas wyjazdów służbowych. Bardzo często korzystają z nich także osoby, udające się w dalszą podróż i korzystające z noclegu po drodze do docelowego miejsca zakwaterowania, traktując taki obiekt jako hotel tranzytowy. Tani hotel pracowniczy może stanowić także świetne miejsce wypadowe do zwiedzania atrakcji w najbliższej okolicy.

Dodatkowe atuty hotelu pracowniczego

Takie obiekty, jeśli posiadają restaurację i kawiarnię, salę balową lub ewentualnie salę konferencyjną mogą być miejscem imprez okolicznościowych, wesel, komunii, chrztów, spotkań biznesowych i integracyjnych, wieczorów kawalerskich czy zabaw karnawałowych i sylwestrowych. Hotel pracowniczy musi posiadać też miejsca postojowe dla samochodów. W przypadku tego typu obiektu ważna jest też liczba miejsc noclegowych. Wskazane jest, aby hotel pracowniczy posiadał minimum 30 pokoi i był w stanie przyjąć co najmniej 50 osób.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz