Artykuł sponsorowany

Czym kierować się przy zakupie nakrętek metalowych? Poradnik firmy Metalmax

Czym kierować się przy zakupie nakrętek metalowych? Poradnik firmy Metalmax

Każdy z nas wie, czym są nakrętki – łącznikami w połączeniach śrubowych. Wizualnie przypominają pierścień i posiadają gwint. To właśnie on pozwala wkręcić trwale nakrętkę na śrubę. Bez niego niemożliwe byłoby prawidłowe połączenie tych dwóch części. Nakrętki nakłada się je od dołu śruby i dokręca do trzonu. Jednak czy jesteśmy pewni, czym należy się kierować, wybierając je? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przeznaczenie, a następnie skupić się na ich budowie. Nie należy również zapominać o normach i materiałach, z których je wyprodukowano.

Jak klasyfikować nakrętki?

Zdecydowana większość z nas, nabywając nakrętki, skupia się na ich kształcie – i słusznie. Główna klasyfikacja tych łączników wiąże się z ich kształtem. Zdecydowanie najczęściej spotykamy nakrętki sześciokątne, które mogą być: zwykłe, długie, do zgrzewania, niskie, o zmniejszonym wymiarze pod klucz, powiększone do połączeń sprężanych, samozabezpieczające z gwintem odkształconym, samozabezpieczające z wkładką poliamidowa, wysokie, z kołnierzem stożkowym lub koronowe. Na rynku spotkamy także nakrętki kwadratowe, okrągłe otworowe, okrągłe rowkowe, skrzydełkowe, radełkowe, ślepe, teowe, pazurkowe, wieńcowe trójkątne oraz z wkrętem zabezpieczającym, a także nitonakrętki.

Poznaj specjalne typy nakrętek

Nie należy zapominać również o specjalnych rodzajach nakrętek. Zalicza się do nich m.in.:

  • nakrętki kształtowe, które mają nietypowe kształty i ściśle określone przeznaczenie;

  • nakrętki samonitujące;

  • nakrętki kołpakowe – ich osłona śrubowa jest wypukła, a jedna część zamknięta;

  • nakrętki kołnierzowe – są wyposażone w ekstra kołnierz, który zabezpiecza przed samowolnym odkręcaniem

  • nakrętki zrywalne – próby odkręcenia ich np. podczas kradzieży kończą się urwaniem łba i blokują kontynuowanie czynności.

Zastosowanie niektórych rodzajów nakrętek

Warto poznać również zastosowanie niektórych z dostępnych na rynku łączników. Nakrętki wieńcowe wykorzystuje się w branży meblowej. Te motylkowe używane są głównie do skręcania ręcznego, gdyż nie potrzebują użycia dodatkowych narzędzi. Nakrętki kołpakowe używa się głównie w branży motoryzacyjnej. Natomiast szukając najbezpieczniejszego modelu, powinniśmy wybrać nakrętki samozabezpieczające, ponieważ zapewniają one najtrwalsze zespolenie dwóch elementów poprzez użycie poliamidowej wkładki.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów przy doborze łączników

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze śruby zostaną dobrze zamocowane, to musimy zakupić w idealnie dopasowane do nich nakrętki. Możemy to zrobić w sklepie metalowym Metalmax. Oferowany przez nich asortyment jest bardzo bogaty, a doświadczony i odpowiednio przeszkolony oraz kompetentny personel, chętnie pomoże nam dobrać właściwie modele. Znajdziemy tam różne rodzaje nakrętek, o szerokim wyborze średnic, rozmiarów i gwintowania oraz inne standardowe artykuły złączne takie jak śruby czy podkładki.

Metalmax to hurtownia z siedzibą w Żabieńcu, która oferuje elementy złączne, takie jak śruby, nity oraz setki innych. W ich asortymencie znajdują się produkty renomowanej europejskiej marki BRALO, między innymi nity zrywalne, nitonakrętki oraz śruby miedziane. Firma ta również sprzedaje mikrośruby, śruby w klasie 12.9 oraz śruby nierdzewne. Metalmax oferuje także swoim klientom narzędzia do nitów oraz usługi związane z regeneracją gwintów. Ciekawą opcją jest również możliwość składania indywidualnych zamówień na elementy złączne z nietypowych materiałów. To właśnie wyróżnia tę firmę na tle konkurencji.

Opracowanie:
Żabieniec, Asfaltowa 12k
tel. 22 353 14 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać