Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy?

Czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy?

Jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach nie można obejść się bez posiadania samochodu i umiejętności posługiwania się nim. Z tego powodu coraz więcej osób rozpoczyna kursy na prawo jazdy. Jednakże, wybór odpowiedniego ośrodka, który przygotowuje nas zarówno do zdania egzaminu, jak i samodzielnej jazdy w ruchu miejskim nie należy do  łatwych. Sprawdź, czym należy się kierować przy takim wyborze!

Po pierwsze, poszukaj informacji i opinii o danej szkoły jazdy

Wybierając szkołę jazdy, wiele osób, zwłaszcza młodych, kieruje się cenami kursu w danym ośrodku. Jest to owszem ważne kryterium, ale opierając się głównie na nim, nie zwrócimy uwagi na to, jak wysoka jest zdawalność w takim ośrodku czy jacy są instruktorzy. Warto zatem zrobić krótki przegląd opinii na temat ośrodków nauki jazdy w naszej okolicy. Dobra szkoła powinna nam zapewnić potrzebne materiały w procesie szkolenia, miłą, spokojną atmosferę, w jakiej przyjdzie nam się uczyć jeździć, a także mobilność i odpowiednie ustalenie grafiku jazd z instruktorem.

Niezbędne wyposażenie ośrodka jazdy

Dobra szkoła jazdy powinna dysponować:

●       specjalnie oznaczonym nazwą i adresem oraz dobrze zlokalizowanym lokalem, przeznaczony do obsługi osób i przechowywania dokumentacji przyszłych kierowców,

●       salą wykładową, która zapewni odpowiedni komfort szkolenia,

●       odpowiednio przygotowany plac manewrowy wyłączony z ruchu pojazdów

●       wyposażeniem dydaktycznym, umożliwiające skuteczną i porządną naukę, to jest np. tablice ze znakami, programy komputerowe, obowiązujące akty prawne,

●       dobrą flotą samochodów, które nie tylko będą zgodne z odpowiadającymi normami, ale również zapewnią komfort podczas nauki jazdy danym pojazdem.

Dobry ośrodek jazdy oznacza przede wszystkim dobrych instruktorów

Jest to najważniejsze kryterium, jakie powinniśmy postawić sobie przed wyborem szkoły jazdy. To właśnie on uczy nas, jak poprawnie jeździć w ruchu drogowym oraz jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Jest on także osobą, która bezpośrednio przygotowuje nas do egzaminu państwowego na prawo jazdy. Warto w tym celu popytać znajomych, czy na własną rękę szukać opinii w internecie na temat polecanych instruktorach.

Dobry instruktor powinien również wysłuchać naszych oczekiwań i potrzebach. Jeśli zależy nam na dobrej nauce, atmosfera panująca w samochodzie nie powinna być stresująca, a my nie powinniśmy się bać zapytać o nurtujące nas pytanie. Instruktor powinien również dostosować się do naszego grafiku.

Jeśli instruktor, z którym obecnie jeździsz, Ci nie odpowiada z powodu niskiej jakości nauki lub braku mobilności, warto jest zapytać ośrodek o możliwość zmiany instruktora tak, by nauka jazdy nie była nieprzyjemna dla Ciebie.
Opracowanie:
Gdańsk, Wały Piastowskie 1 lok. 1303
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz