Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze szklanych bombek choinkowych?

Czym kierować się przy wyborze szklanych bombek choinkowych?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas zadumy i niesamowitego klimatu, w którego stworzeniu pomagają między innymi piękne dekoracje, takie jak choinkowe bombki. Szklane ich wersje wciąż są czasie ze względu na szereg zalet. Co warto o nich wiedzieć przed ich zakupem? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jak je dobrać? Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Historia szklanej bombki w pigułce

Według podań, pierwsza bombka choinkowa została wyprodukowana w roku 1847 przez pochodzącego z Lauscha niemieckiego dmuchacza szkła, Hansa Greinera. Teorie odnośnie jego intencji są różne, bowiem jedni głoszą, iż był to oryginalny pomysł na zachwycenie dzieci nową formą ozdoby, pozostali zaś twierdzą, że po prostu nie było go stać na inny rodzaj dekoracji. W każdym razie, do Polski pierwsze bombki zawitały w XIX wieku.

Jak dobrać szklane bombki?

Dobierając bombki choinkowe, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, takich jak:

  • choinka i jej wielkość - kształt bombek oraz ich wielkość powinna być uwarunkowana przede wszystkim gabarytami drzewka, na którym je zawiesimy, bowiem zasada jest taka: im większe drzewko, tym lepiej będą się na nim prezentować duże i fantazyjnych kształtów bombki.
  • Wnętrze i jego wystrój - drugim ważnym kryterium jest generalny wystrój domu. Jeśli wnętrze jest utrzymane w klasycznym stylu to tradycyjne szklane, ręcznie malowane bombki oraz kształtki będą idealnie do niego pasować. Natomiast, jeśli we wnętrzu będzie panować nowoczesny styl, to i bombki powinny być bardziej nowoczesne.
  • Ogólny charakter reszty dekoracji bożonarodzeniowych - warto zadbać, by wszystkie dekoracje świąteczne tworzyły stylistyczną, spójną całość. Jeśli zdecydujemy się np. na tradycyjne bombki, to dobrze aby reszta ozdób również wpisywała się w tradycyjny styl np. w postaci klasycznych stroików czy łańcuchów ozdobnych o tym samym kolorystycznym motywie przewodnim.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze szklanych bombek?

Podsumowując, szklane bombki powinny pasować do ogólnego stylu aranżacyjnego wnętrza, tworzyć spójną całość z pozostałymi dekoracjami świątecznymi i być dopasowane do wielkości choinki. Nie zapominajmy oczywiście o najważniejszym – naszych indywidualnych upodobaniach.
Kolejną ważną kwestią przy doborze szklanych bombek jest sposób ich zawieszania - tutaj istotną rolę również odgrywają nasze osobiste preferencje- czy bardziej będą nam odpowiadały zawieszki z haczykami, tasiemki, sznureczki czy bombki szklane na stojakach? To już zależy od nas.

Trzecim czynnikiem jest cena. Tego typu bombki nie są zwykle tanie, dlatego warto skorzystać z usług firmy Duet 2, która ma swojej ofercie między innymi szeroki wybór pięknych tradycyjnych bombek szklanych w atrakcyjnych cenach, a także inne pasujące do nich dekoracje świąteczne, takie jak stroiki czy bożonarodzeniowe szklane ozdoby. W tym przypadku atrakcyjne ceny idą w parze z wysoką jakością, ponieważ pracownicy tej firmy są nie tylko wykwalifikowani i doświadczeni, ale również wykonują zlecenia z dużym zaangażowaniem.

Opracowanie:
Częstochowa, o. Augustyna Kordeckiego 81
tel. 34 324 08 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz