Materiał Partnera

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Wiele osób, które kupuje gotowe mieszkania od dewelopera, decyduje się na skorzystanie z popularnej opcji: mieszkania pod klucz. Co dokładnie oznacza to hasło? Jakie są standardy i czy warto zdecydować się na zakup mieszkania pod klucz? Te pytania kłębią się w głowach wielu osób. Odpowiedź na nie pozwala często podjąć niełatwą decyzję - wykończać wnętrza samemu, czy oddać mieszkanie w ręce dewelopera?

Co to znaczy kupić mieszkanie pod klucz?

Osoby, które nie do końca wiedzą, z czym wiąże się wykończenie mieszkania pod klucz, muszą mieć na uwadze, że jest to nic innego, jak pomalowanie ścian, położenie podłóg, armatury łazienkowej i wstawienie drzwi wewnętrznych. W skrócie można powiedzieć, że tego rodzaju usługa pozwala właścicielowi wejść do gotowego mieszkania ze swoimi meblami i po prostu w nim zamieszkać - bez remontów, pyłu, kurzu i szukania ekipy budowlanej, która wykończy mieszkanie. Szacuje się, że tylko około 15% właścicieli nowych mieszkań decyduje się na ich kupno w takim stanie. Warto mieć na uwadze, że wykończenie pod klucz jest dodatkową usługą, za którą trzeba zapłacić. Decydując się na nią, trzeba podpisać z deweloperem umowę i wpłacić zaliczkę. Wówczas ten wyznaczy termin oddania gotowego mieszkania. 

Dlaczego warto wybrać wykończenie pod klucz?

Osoby, które mają wątpliwości co do tego rodzaju usługi, muszą mieć na uwadze, że wykończenie pod klucz ma dużo zalet. Przede wszystkim dobra ekipa remontowa wykańcza mieszkanie sprawnie i w pełni profesjonalnie. Nie trzeba jej szukać, ponieważ w dużej mierze jej wybór leży po stronie dewelopera. Ciekawą ofertę przedstawia na swojej stronie firma Rejmi-Bud Bartłomiej Ramian. Kolejną zaletą jest fakt, że właściciel nie musi martwić się o zakupy materiałów budowlanych. Tym zajmuje się wynajęta ekipa. Co więcej, cenę za usługę negocjuje z nią deweloper, więc kupujący ma jeden problem z głowy.  Kupujący może wziąć jeden kredyt hipoteczny zarówno na kupno, jak i wykończenie mieszkania.  Po przeliczeniu często okazuje się, że jest to bardziej korzystne rozwiązanie, aniżeli wzięcie na siebie dwóch zobowiązań.

Opracowanie:
Wadowice, os. Kopernika 6A lok. 17
tel. 338 720 947
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz