Artykuł sponsorowany

Czym jest karboksyterapia i jakie daje rezultaty?

Czym jest karboksyterapia i jakie daje rezultaty?

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Wśród zabiegów upiększających coraz więcej jest takich, które umożliwiają uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, nie wymagając jednocześnie inwazyjnych działań. Do hitów estetycznych zachwalanych przez specjalistów i pacjentów należy m.in. karboksyterapia. Dowiedz się więcej o tym modnym zabiegu.

Karboksyterapia – co to jest?

Karboksyterapia to ogólna nazwa grupy zabiegów, w których głównym składnikiem aktywnym jest dwutlenek węgla. Ta z pozoru prosta i niewiele znacząca substancja wstrzykiwana pod skórę niesie za sobą szereg korzyści – przede wszystkim dla urody, ale niekiedy także dla zdrowia. Jest to uniwersalna i wszechstronna metoda terapeutyczna, którą można stosować w obrębie w zasadzie każdej części ciała.

Dwutlenek węgla wstrzykiwany pod skórę stymuluje proces produkcji kolagenu i elastyny oraz pracę naczyń krwionośnych. Przekłada się to na szybkie i spektakularne wygładzenie nierówności i zwiększenie jędrności skóry. Jak mówi właścicielka salonu kosmetyczno-fryzjerskiego Małgorzata Grella: Karboksyterapia to prawdziwy hit, o który coraz częściej pytają nasze klientki. Likwiduje cellulit, rozstępy, pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, modelując ciało. Radzi sobie też ze zmarszczkami, bliznami i zwiotczeniem skóry. W naszym gabinecie wykonujemy więc karboksyterapię na twarz oraz całe ciało.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Dwutlenek węgla wprowadza się pod skórę przez cienką igłę z użyciem specjalnej maszyny. Kontroluje ona ciśnienie, ilość oraz temperaturę wstrzykiwanej substancji. Zabieg nie należy więc do najprzyjemniejszych, ale nie jest bolesny. Doświadczony specjalista zadba o to, by osoba poddawana karboksyterapii odczuwała jak najmniejszy dyskomfort.

Procedura należy też do dość szybkich. W zależności od obszaru poddawanego terapii może trwać od kilku to kilkudziesięciu minut. Najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi wykonywane w seriach. Specjalista w gabinecie pozwoli opracować indywidualny plan terapii w zależności od rodzaju i skali problemu, który pacjent zlikwidować.

Dla kogo jest karboksyterapia?

Jakie są wskazania do karboksyterapii? Czy jest bezpieczna? Sama procedura nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych. W miejscach wstrzykiwania dwutlenku węgla może się pojawić jedynie ból i rumień, czasami obrzęk lub siniak. Od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych zajęć, nie ma też przeciwwskazań co do ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W kolejnych dwóch dniach należy jedynie ograniczyć aktywność fizyczną i zrezygnować z sauny oraz basenu. Tuż po zabiegu na poddawanych karboksyterapii miejscach nie wolno też stosować kosmetyków (chyba że specjalista zaleci inaczej).

Terapia nie nadaje się jednak dla każdego. Do przeciwwskazań należy nadciśnienie, hemofilia, niewydolność nerek, choroby płuc, trądzik różowaty, opryszczka, infekcje skóry czy ciąża.

Dzięki szerokiemu działaniu, wskazania do karboksyterapii stanowią:

  • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach,
  • cellulit,
  • rozstępy,
  • zwiotczenie skóry związane z wiekiem, utratą wagi itp.,
  • zmarszczki,
  • blizny,
  • brak elastyczności skóry (np. szyi i dekoltu),
  • opadająca powieka,
  • cienie i worki pod oczami,
  • podwójny podbródek.

Ponadto zabieg może pomóc przy przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeniach krążenia i innych schorzeniach medycznych. Karboksyterapia stosowana na skórę głowy wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu jest skuteczna również w terapii łysienia.

Oceń artykuł (6)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz