Materiał Partnera

Czym dokładnie są kule solarne do ogrodu?

Czym dokładnie są kule solarne do ogrodu?

Wiele osób decyduje się na ustawienie w swoim ogrodzie lamp solarnych. To właśnie one nadają nowoczesny charakter oraz elegancki wygląd, a do tego stanowią świetne źródło światła po zmroku. Na rynku spotkać można lampy solarne w różnych kształtach i rozmiarach, a do nowoczesnych rozwiązań można zaliczyć między innymi kule solarne. Z pewnością sprawdzą się one świetnie w dużych oraz niewielkich ogrodach.

Jak działają solarne kule?

Kule solarne to rodzaj lamp, które energię potrzebną do świecenia czerpią z pochłanianego światła słonecznego w ciągu dnia. Cieszą się tak dużą popularnością głównie dlatego, że nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z ich eksploatacją. Specjaliści z firmy Wytwórnia artykułów z tworzyw sztucznych. s.c. Z. Zawadzki B. Lustberg W. Lustberg przypominają, że czas ładowania akumulatorków w tego rodzaju lampach wynosi około 8 godzin. Blask emitowanego światła przez kule solarne zależy w dużej mierze od ilości promieni słonecznych, czystości klosza oraz stopnia zachmurzenia. Warto co jakiś czas zdecydować się na czyszczenie klosza odpowiednimi preparatami, co zapewni naszym urządzeniom możliwość szybkiego ładowania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kule solarne sprawdzą się również w czasie zimy, gdzie temperatura nie będzie spadać poniżej 15 stopni Celsjusza.

Zalety kul solarnych

Z pewnością ogromną zaletą tego rozwiązania jest prostota montażu, ponieważ nie ma konieczności rozkładania elektrycznego okablowania oraz przeprowadzania gruntownego remontu naszego ogrodu. Kule solarne powinny być umieszczone na stabilnym podłożu bądź na niewysokiej rurce. Oczywiście nie zapominajmy, że w każdym momencie możemy zmienić lokalizację naszych lamp. Kule solarne zostały wyposażone we wbudowany moduł LED o niewielkiej mocy. Na rynku istnieją lampy solarne w różnych rozmiarach, co sprawia, że łatwo można dopasować kule solarne do ilości posiadanego miejsca. Duże rozmiary lamp idealnie wpasują się w ogrody o wysokiej i bogatej roślinności. Z kolei niewielkie średnice lamp to dobre rozwiązanie w ogródkach z niską roślinnością. Jak widać, lampy solarne posiadają naprawdę wiele zalet. Z pewnością sprawią, że nasz ogród nabierze odpowiedniego charakteru i nowoczesnego wyglądu.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz