Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się stalowe systemy rynnowe?

Czym charakteryzują się stalowe systemy rynnowe?

Inwestorzy realizujący budowę domu jednorodzinnego, staną w końcu przed koniecznością wyboru odpowiedniego systemu rynnowego odpowiedzialnego za wydajne odprowadzanie wody deszczowej z połaci. Choć rynek materiałów budowlanych proponuje przynajmniej kilka interesujących rozwiązań, to największym zainteresowaniem ze strony klientów wciąż cieszą się rynny wykonane ze stali. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Rynny stalowe – rozwiązanie na lata?

Za zdecydowanie największy atut rynien stalowych należy uznać ich ponadprzeciętną wytrzymałość zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych. Wysoka odporność elementów wynika oczywiście z wykorzystania w procesie produkcyjnym najnowocześniejszych technologii. Rdzeniem tego typu rynien jest wysokogatunkowa stal ocynkowana, którą dodatkowo pokrywa się poliuretanowymi powłokami ochronnymi w konkretnym kolorze. Takie podejście do sprawy pozwala w zasadzie zapomnieć o ewentualności pojawienia się ognisk korozji.

Stalowe systemy rynnowe występują w wielu rozmiarach, co sprzyja ich optymalnemu dopasowaniu do wielkości połaci dachowej. Na domach jednorodzinnych najczęściej spotyka się rynny o średnicy 125/90 mm lub 135/100 mm. Najlepszym dowodami trwałości tego rozwiązania są udzielane gwarancje, które w zależności od producenta, wynoszą nawet do 30 lat. W skład kompletnego systemu rynnowego wchodzi wiele elementów, a najważniejszymi z nich są oczywiście same rynny, rury spustowe, haki rynnowe, złączki, rury spustowe, narożniki oraz kolanka. Dobrze dobrane orynnowanie ma wpływ nie tylko na wydajne odprowadzanie wody deszczowej, ale także na estetykę całego budynku. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy rynny stalowe są drogie?

Jeszcze do nie tak dawna rynny stalowe uchodziły za jedno z najdroższych na rynku rozwiązań. Taki stan rzeczy zmienił się jednak dość wyraźnie, ponieważ ze względu na wyraźny wzrost konkurencyjności, ceny uległy sporemu obniżeniu. Obecnie różnice pomiędzy rynnami wykonanymi np. z PCV są na tyle nieznaczące, że biorąc pod uwagę skalę inwestycji budowy domu, nie należy się nimi przejmować. Średniej wielkości system rynnowy, który poradzi sobie z odbiorem wody z dachu o powierzchni 200 m2, kosztuje od około 2000 do 3500 zł.

Na najatrakcyjniejsze warunki mogą liczyć właściciele domów z dachami dwuspadowymi, gdzie zarówno sama długość okapu, jak i niewielka ilość tzw. elementów kształtnych ograniczone są do absolutnego minimum. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, jakie rynny wybrać, warto poprosić o pomoc doświadczonych specjalistów. Pracownicy firmy KMTB każdorazowo gwarantują klientom indywidualne podejście do realizacji inwestycji budowlanej oraz szeroko zakrojone doradztwo techniczne. Rynny stalowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy stawiają na praktyczny wymiar estetyki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz