Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się meble chłodnicze?

Czym charakteryzują się meble chłodnicze?

Meble chłodnicze to urządzenia chłodzące przeznaczone przede wszystkim do sklepów, marketów i punktów gastronomicznych. O wyborze danego typu mebla decyduje jego przeznaczenie, w tym asortyment przechowywanych towarów oraz charakter prowadzonej działalności (samoobsługa lub obsługa), ważne są też względy estetyczne.

Rodzaje i budowa mebli chłodniczych

Meble chłodnicze dzielą się na wiele rodzajów, do najpopularniejszych zaliczamy: lady lub witryny chłodnicze, wyspy, gondole, bonety mroźnicze, regały chłodnicze oraz szafy chłodnicze. Obudowa mebli chłodniczych wykonana jest zazwyczaj z blachy pokrytej farbą, a ściany boczne ze specjalnego tworzywa sztucznego ABS, izolowanego pianką poliuretanową. Półki mebli wykonuje się ze stali nierdzewnej lub stali malowanej proszkowo.

 W regałach i szafach chłodniczych oraz wyspach mroźniczych poliuretan znajduje się w ściankach bocznych i tzw. skorupie. Powierzchnie wewnątrz lad wykonane są ze stali nierdzewnej lub galwanizowane i malowane proszkowo. Szyby dostosowane są do kształtu mebla, oprawione w aluminium i osuszane w czasie pracy lady.

Wyposażenie mebli chłodniczych

Producenci zapewniają, że w celu lepszej ekspozycji towaru można się dostosować do wymagań klienta, proponując:

  • oświetlenie wewnętrzne w różnych barwach i odcieniach,

  • półki szklane,

  • drzwi przesuwane przeszklone

  • siatki, kosze, kaskady ekspozycyjne, lustra boczne itd.

 Jak dodaje specjalista z Firmy Usług Handlowych „PUCH”, zajmującej się instalacjami chłodniczymi:

– Przy zakupie mebli chłodniczych warto się skonsultować z producentem, który dostosuje swoją ofertę do życzeń odbiorcy pod względem rodzajów i wielkości mebli oraz ich parametrów.

 Jaki wybrać agregat do mebli chłodniczych?

O wyborze sposobu zasilania mebli chłodniczych przez agregat wewnętrzny bądź zewnętrzny powinna decydować ilość mebli w danym pomieszczeniu. W obiektach o mniejszej powierzchni zaleca się stosowanie mebli z agregatami wewnętrznymi, które wymagają tylko doprowadzenia źródła zasilania. W większych obiektach korzystniejsze jest zasilanie ciągów chłodniczych z agregatów zewnętrznych.

 Instalacja chłodnicza zasilająca meble powinna być tak skonfigurowana, aby eksploatacja była możliwie jak najtańsza. Przy wyborze systemu chłodniczego trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej energochłonność, wtedy środki przeznaczone na instalację mogą zwrócić się bardzo szybko. Tendencja w handlu produktami spożywczymi sprawia, że meble chłodnicze ulegają ciągłej modernizacji, dlatego warto być na bieżąco i szukać rozwiązań, które obecnie są najlepsze na rynku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz