Materiał Partnera

Czy warto zostać marynarzem?

Czy warto zostać marynarzem?

Kochasz morze i pragniesz podróżować po świecie? Chcesz przemierzać oceany i zdobyć cenne doświadczenie? Zależy Ci na atrakcyjnych zarobkach i pracy, która dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń? Być może powinieneś zostać marynarzem! Praca marynarza jest trudna i wymaga zarówno silnej psychiki, jak i sprawności fizycznej. Wiąże się także z długimi, nierzadko wielomiesięcznymi rozstaniami z najbliższymi. Zastanawiasz się, czy to praca dla Ciebie?


Jeżeli mimo niedogodności wynikających z trudu pracy na morzu oraz długotrwałej nieobecności w domu rodzinnym chciałbyś tak pracować, dowiedz się, co zrobić, by zostać marynarzem oraz jakie warunki powinieneś spełniać.

Na czym polega praca marynarza?

Marynarz to pojęcie bardzo ogólne, pod którym kryją się różne specjalizacje – marynarzem jest zarówno kapitan, jak i inni członkowie załogi. Praca na morzu jest bardzo trudna i wymaga wielu poświęceń – daje jednak ogromną satysfakcję i możliwość zobaczenia świata. Marynarz najczęściej podpisuje z pracodawcą wielomiesięczny kontrakt, w którym zobowiązuje się do pełnej dyspozycyjności, przez całą dobę.

Jakie cechy powinien mieć marynarz?

Dla marynarza istotny jest przede wszystkim dobry stan zdrowia – świetna kondycja fizyczna i wytrwałość. Niezwykle ważna jest także odpowiedzialność, która na morzu ma ogromne znaczenie. Ochotnik na marynarza powinien także biegle posługiwać się językiem obcym i dobrze radzić sobie z tęsknotą za domem i rodziną. Wymagania, które trzeba spełniać, aby dostać pracę na statku, reguluje rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 7 sierpnia 2013 roku w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich.

Jak zostać marynarzem i gdzie szukać pracy?

Najprostszym sposobem jest ukończenie szkoły morskiej średniej oraz wyższej. Dla marynarzy przygotowywane są także specjalnie szkolenia, dzięki którym mogą poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Pracy warto szukać poprzez renomowane agencje morskie, które zajmują się profesjonalną rekrutacją załóg morskich jak Hartmann Crew Consultants z siedzibą w Gdyni i Szczecinie.

Praca na morzu to ogromne wyzwanie, związane z wieloma wyrzeczeniami i tęsknotą za domem, ale także duża satysfakcja i sposób na atrakcyjne wynagrodzenie. Szukając zatrudnienia, warto skontaktować się z firmą, która ma bogate doświadczenie w rekrutowaniu marynarzy do pracy na statkach i posiada szeroką ofertę wolnych stanowisk. Spełnij swoje marzenie o morskich wojażach i rozpocznij swoją przygodę!

Opracowanie:
Gdynia, Polska 13 A, pok 423, IVp.
tel. 58 731 20 50
Oceń artykuł (2)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz