Materiał Partnera

Czy warto zdecydować się na cyklinowanie i lakierowanie parkietu?

Czy warto zdecydować się na cyklinowanie i lakierowanie parkietu?

Drewniane podłogi cieszą się ogromnym powodzeniem. Nic w tym dziwnego – ich ponadczasowy urok idzie w parze z funkcjonalnością. Jednak, aby drewniane podłogi były piękne i trwałe przez wiele lat, muszą być zadbane. Jak zatroszczyć się o posadzkę? Popularną i bardzo skuteczną metodą, dzięki której stara podłoga odzyska blask, jest cyklinowanie. Na czym dokładnie polega i gdzie szukać specjalistów od cyklinowania parkietów? Podpowiadamy.

Zadbaj o drewniany parkiet

Naturalna, drewniana podłoga sprawdza się w każdym wnętrzu. Znakomicie prezentuje się w pomieszczeniach urządzonych w skandynawskim lub rustykalnym stylu, jednak równie wspaniale uzupełni klasyczną, nowoczesną i industrialną przestrzeń. Drewno jest bowiem uniwersalne i fantastycznie współgra z każdą aranżacją. Co więcej – drewniane podłogi ocieplają wnętrze i zapewniają prawdziwie rodzinny klimat. Jednak aby jak najdłużej cieszyć się piękną posadzką, należy o nią starannie zadbać. W innym przypadku parkiet nie tylko straci blask, ale mogą pojawić się także szczeliny i nierówności, które wyglądają nieestetycznie i mogą stać się siedliskiem brudu i bakterii. Parkiet z dużymi szczelinami skrzypi i jest mniej stabilny. Właśnie dlatego warto zatroszczyć się na drewnianą podłogę i wynająć specjalistów od jej cyklinowania i lakierowania w cieszącej się zaufaniem klientów firmie Bilmar w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim. Firma zajmuje się także olejowaniem parkietów, naprawą starych posadzek oraz układaniem paneli, mozaiki, parkietów oraz wykonywaniem posadzek ceramicznych i betonowych.

Cyklinowanie parkietu

To zadanie dla doświadczonych specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Cyklinowanie parkietu polega na zdarciu cienkiej warstwy podłogi przy użyciu specjalistycznej maszyny. Jeśli nasz parkiet jest mocno uszkodzony, musimy liczyć się ze zmniejszeniem grubości desek. Dlatego, cyklinowanie nie może być wykonywane zbyt często i powinno być zlecane tylko fachowcom, którzy wiedzą jak postępować z delikatnym parkietem. Gdy cyklinowanie zostanie zakończone, należy rozważyć wymianę najbardziej zniszczonych deszczułek.

Lakierowanie parkietu

Gdy parkiet jest odpowiednio przygotowany, specjaliści zajmą się jego lakierowaniem. Możemy zdecydować się na wykończenie błyszczące, matowe lub półmatowe. Jakie są największe zalety lakierowania? Przede wszystkim zyskujemy powierzchnię odporną na zabrudzenia, tanią w konserwacji i łatwą w utrzymaniu czystości.

Cyklinowanie parkietu oraz jego lakierowanie należy powierzyć profesjonalistom. Wówczas zyskamy pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane należycie, a nasz drewniany parkiet odzyska blask na długi czas.

Opracowanie:
Choszczno, Polna 4 b lok. 9
tel. 511 133 735
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz