Materiał Partnera

Czy warto zaufać jednej firmie budowlanej?

Czy warto zaufać jednej firmie budowlanej?

Myśląc o zakupie mieszkanie lub budowie domu musimy być świadomi, że wiążę się to z dość sporymi kosztami oraz poświęceniem dużej ilości naszego czasu i naszej energii. Szczególnie podczas budowy domu, gdzie wnętrza oddawane są w stanie surowym, warto zastanowić się nad tym czy nie warto zdecydować się na firmę, która w sposób kompleksowy zajmie się nie tylko budową, ale również wykończeniem wnętrz i montażem niezbędnych instalacji. W taki sposób skutecznie zaoszczędzimy czas, pieniądze oraz nie będziemy musieli nadzorować prac wielu firm.

Budowa pod klucz – szybszy remont i mniejsze koszty

Wciąż istnieje przekonania, że do wykonania usług budowlanych, remontowych czy do montażu instalacji elektrycznej i hydraulicznej należy zatrudnić wiele firm.
Przez takie myślenie doprowadzamy do zwiększenia kosztów budowy, ponieważ musimy zapłacić za czas, zaangażowanie oraz działania o wiele większej ilości osób niż jest to konieczne. Na szczęście mit mówiący, że jedna firma nie może zając się wszystkim, jest coraz częściej obalany, m.in. przez takie przedsiębiorstwa jak BUD-STAL, które oferują swoim Klientom budowę domu pod klucz. Zdecydowanie się na wielozadaniową firmę budowlaną sprawia, że znacznie skrócimy czas remontu oraz ograniczymy koszty. Specjaliści zatrudniani w tego typu firmach wykonują różne etapy prac remontowych równolegle.

Co oznacza stan użytkowy? 

Stan użytkowy, zwany też stanem wykończenia pod klucz to nic innego jak oddanie nieruchomości zupełnie wykończonej, w której od razu możemy zamieszkać. W takim lokalu znajdziemy wykonane gładzie, tynki i pomalowane ściany, położone podłogi, zamontowane instalacje hydrauliczne i elektryczne oraz wykonany biały montaż i inne działania dotyczące przyłączy mediów. Dodatkowo od firm oferujących wykończenia pod klucz powinniśmy oczekiwać montażu rządzeń sanitarnych w kuchni i łazience, montażu drzwi wewnętrznych. Niestety wiele firm nadal różnie pojmuje definicje stanu użytkowego, oferując jedynie stan deweloperski nieuwzględniający m.in. malowania i tapetowania ścian, montażu podłóg oraz instalacji urządzeń elektronicznych. Aby uniknąć nieporozumień warto przed rozpoczęciem budowy uzgodnić z zatrudnianą przez nas firmą zakres wykonywanych przez nich prac. Taki zapis wraz z dokładnym projektem należy dołączyć do podpisywanej umowy.

Opracowanie:
Rzeszów, Hetmańska 43/I lok. 88
tel. 502 246 125
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz