Materiał Partnera

Czy warto zakładać klimatyzację w domu lub mieszkaniu?

Czy warto zakładać klimatyzację w domu lub mieszkaniu?

Każdy z nas odczuł na własnej skórze jak bardzo upały potrafią być męczące - osłabienie, większe zmęczenie, bóle głowy to tylko część dolegliwości, które mogą nas dotknąć podczas gorących dni. Założenie klimatyzacji może być prawdziwym zbawieniem w trakcie upału. Obecnie z takiego rozwiązania najczęściej korzystają biura, jednak coraz więcej klientów indywidualnych decyduje się na klimatyzację stacjonarną. Poniżej przedstawiamy jej zalety.

Zalety klimatyzacji

Klimatyzacja stacjonarna przede wszystkim zapewnia optymalny komfort termiczny, niezbędny do pracy i codziennego życia. Podczas upałów ogromnym problemem jest ochłodzenie mieszkania, które jest możliwe jedynie w nocy, gdy spada temperatura i to jedynie wtedy, gdy wynosi ona maksimum 19-18 stopni.

Z klimatyzacją odpowiednią temperaturę możesz mieć niemal od razu. Co ciekawe, nowoczesne urządzenia są wyposażone nie tylko w czujniki poziomu temperatury, ale również w czujniki poziomu wilgotności powietrza lub jego zanieczyszczenia. Dzięki temu klimatyzator nie tylko dba o optymalną temperaturę, ale również o jakość powietrza, na przykład poprzez jego jonizację. Klimatyzator może również zneutralizować szkodliwe drobnoustroje i wirusy bytujące w powietrzu.


Kolejną niezrównaną zaletą jest lepsze funkcjonowanie i większa wydajność. Optymalna temperatura umożliwia wypoczynek, komfortowy sen, a dla osób pracujących w domu - owocną pracę i lepszą jej efektywność.

Czy są jakieś wady?

Niestety, klimatyzacja może mieć również swoje wady. Pierwszą z nich jest różnica temperatur między pomieszczeniem, a otoczeniem. Ustawiając zbyt niską temperaturę w mieszkaniu, narażamy się na “skoki” temperatur, co negatywnie przekłada się na zdrowie - bóle gardła, zatok to tylko część możliwych problemów. Zakładając klimatyzację należy pamiętać, że bezpieczna różnica temperatury między mieszkaniem a otoczeniem powinna wynosić maksymalnie 7 stopni.

Kolejną niedogodnością dla niektórych osób jest dość głośna praca urządzenia, choć wiele zależy od wrażliwości danej osoby na dźwięki. Warto dodać, że wiele urządzeń posiada tzw. tryb nocny, dzięki któremu nocą pracują ciszej.

Montaż klimatyzacji

Jeśli rozważasz instalację urządzenia do chłodzenia, wybierz do tego profesjonalną firmę montującą klimatyzację, taką jak Fre-ON Adrian Komorowski. Firma świadczy usługi na terenie Bydgoszczy i okolic. Obsługuje zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych. W ofercie Fre-ON jest montaż klimatyzacji, naprawa i serwis klimatyzacji, a także usługi elektryczne i serwis maszyn produkcyjnych.

Opracowanie:
Radoszki 7C
tel. 726 056 088
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz