Artykuł sponsorowany

Czy warto zainstalować panele słoneczne?

Czy warto zainstalować panele słoneczne?

Panele słoneczne, czyli popularne solary zdobywają w Polsce coraz większą rzeszę zwolenników. Nic dziwnego, jest to bowiem jedno z najbardziej przyjaznych środowisku źródeł energii. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w naszych szerokościach geograficznych i jest uznawane za bardzo ekonomiczną metodę grzewczą. Jak dokładnie działają kolektory i czy faktycznie warto je instalować? Zobaczcie sami.

Czym są i jak działają kolektory słoneczne

Solary są to powierzchnie o dużych rozmiarach, które składają się z wielu warstw wyłapujących promienie słoneczne. Montaż paneli słonecznych odbywa się najczęściej na dachach lub ścianach budynków, ponieważ są one wystawione na największe działanie słońca. Wyłapane promienie są następnie zamieniane na ciepło i transportowane do zbiornika wody. Cały ten proces przebiega niesamowicie sprawnie i szybko, dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania oraz pragną w codziennym życiu wykorzystywać odnawialne źródła energii. Możemy wyróżnić trzy popularne rodzaje kolektorów słonecznych, czyli płaskie, próżniowe oraz próżniowo-rurowe. Niezależnie od wyboru instalacji solarnej, każda z nim doskonale poradzi sobie z przetworzeniem promieni słonecznych w energię cieplną czy to do ogrzewania bieżącej wody, czy też do ogrzewania pomieszczeń.

Zalety instalacji solarnych

Montaż paneli słonecznych niesie ze sobą niesamowicie wiele zalet. Pierwszą i pewnie najważniejszą dla wielu osób jest realna oszczędność finansowa. Instalacje solarne średnio zaspokajają ok. 70% zapotrzebowania miesięcznego na ciepłą wodę, więc automatycznie zużycie paliwa i energii jest znacznie mniejsze. Wybór kolektorów słonecznych daje nam również dużą niezależność, ponieważ nie jesteśmy uzależnieni od zmiennych cen dostawców prądu czy innych surowców. Energia cieplna jest przecież w całości darmowa i dostępna dla każdego. W tym momencie warto również zwrócić uwagę na fakt, że jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii nie powoduje zanieczyszczeń środowiska, które w dzisiejszych czasach jest tak narażone na wiele niekorzystnych czynników. “Naszym klientom zwracamy również uwagę na to, że instalacje solarne podwyższają wartość posiadanej nieruchomości. Koszty obsługi kolektorów są znikome, opłata za montaż paneli słonecznych jest jednorazowa, a korzyści jest co niemiara.” - mówi specjalista Ulejczyk Jarosław, który jest fachowcem z zakresu wykonawstwa instalacji solarnych.

Reasumując, wybór kolektorów słonecznych w swoim domu to doskonałe rozwiązanie, dla każdej osoby, która dba o środowisko oraz potrafi docenić długoterminowe korzyści. Panele słoneczne zapewniają stały dostęp do surowca napędowego i niosą duże oszczędności finansowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz